У Полтаві нагородили лауреатів чотирнадцятої премії імені Володимира Короленка

Сьогодні на подвір’ї літературно-меморіального музею видатного українського генія Володимира Короленка відбулося вручення одноїменної премії за творчі здобутки в науці, літературі, мистецтві та журналістиці.

Традиційно, захід проводять напередодні Дня міста. Серед лауреатів — юні та дорослі полтавці — представники галузей.

Учень загальноосвітньої школи № 25 Денис Біліченко говорить, що хисту до письменництва не мав, утім, за оцінкою членів журі став лауреатом премії І ступеня:

— Взагалі-то, я займаюся більше науковою діяльністю з біології. Втім, торік, на позакласному читанні у школі ми вивчали твір Володимира Короленка «Сліпий музикант», і він мене «зачепив» настільки сильно, що вирішив про це написати. В написанні допомогла моя вчителька. Ось результат нашої роботи — премія.

Окрім молодих митців слова, серед лауреатів і актори. Незалежному молодіжному театру «Антракт» уже чотири роки. Майже увесь цей час театр співпрацює з музеєм Володимира Короленка. Чимало музейних заходів відбувається за участю учасників «Антракту».

— Навесні цього року ми поставили виставу за мотивами романів та повістей нашого славетного земляка, — говорить керівник театру Влад Борисенко. — За що отримали премію. Нашу кандидатуру висунув колектив музею. Вважаю Короленка великою людиною, перш за все, через те, що ніколи не підлаштовувався під систему, а говорив правду. Власне, її ми й намагалися показати у виставах.

Керівник молодіжного аматорського театру «Антракт», Владислав Борисенко отримує нагороду від міського голови Керівник молодіжного аматорського театру «Антракт», Владислав Борисенко отримує нагороду від міського голови

За ініціативи міського голови Олександра Мамая та депутатського корпусу Полтавської міської ради, вдалося віднайти можливість збільшити призовий фонд. Цьогоріч він становить майже 24 тисячі гривень.

— Завжди надзвичайно приємно вручати нагороди дітям, молоді нашої Полтави, — говорить міський голова Олександр Мамай. — Щоразу приємно бачити, що збільшується кількість юних учасників у різноманітних міських конкурсах. Не так давно ми нагороджували лауреатів премії Івана Котляревського. Сьогодні ж відзначаємо тих, хто цікавиться творчістю Володимира Короленка. Дійсно, пишаюся тим, що наше місто багате на талановитих, активних, творчих людей!

Фото на згадку Фото на згадку

По завершенні урочистої частини всіх гостей запросили на оглядову екскурсію меморіальної частини музею та виставкової зали.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради