У Полтаві на хабарі у 248 тис. грн затримали заступника начальника теруправління Державної судової адміністрації

Посадовець після отримання готівки поклав її у камеру холодильникаПосадовець після отримання готівки поклав її у камеру холодильника | Фото: gp.gov.ua

Генпрокуратура спільно з Нацполіцією та СБУ під час одержання хабара затримала одного з керівників Територіального управління Державної судової адміністрації України

Департамент Генпрокуратури спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції України та з Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ на отриманні хабара затримали заступника начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Полтавській області. Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури України.

Затримання відбулося у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням).

Так, 14 січня зазначену особу викрили в своєму службовому кабінеті під час одержання останньої частини неправомірної вигоди у розмірі 100 тис. грн. Загалом посадовець вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 248 тис. грн від керівника одного з підприємств. «Цільове призначення» хабара — безперешкодне підписання актів виконаних робіт, а також перерахування коштів на рахунок підприємства за вже виконані роботи.

Як видно на фото, посадовець після отримання готівки поклав її у камеру холодильника.

На даний час триває досудове розслідування, а також вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років і позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що Теруправління судової адміністрації у Полтавській області виїхало зі старого приміщення на вул. Сінній до звільненої після централізації будівлі Нацбанку на вул. Соборності. Роботи, які мав виконати підприємець, могли бути пов’язані як з облаштуванням нового приміщення Теруправління, так і з ремонтом чи поставкою обладнання до одного з місцевих судів області.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»