У Полтаві на хабарі попався начальник місцевого відділу виконавчої служби

Подільський відділ Державної виконавчої служби м. Полтава ГТУ юстиції у Полтавській областіПодільський відділ Державної виконавчої служби м. Полтава ГТУ юстиції у Полтавській області | Фото Миколи Лисогора

Військова прокуратура затримала начальника відділу виконавчої служби Подільського району Полтави, який взяв 10 тисяч гривень хабара за зняття арешту з будинку

20 липня у Полтаві затримали начальника Подільського відділу державної виконавчої служби м. Полтава Головного територіального управління юстиції у Полтавській області. Чоловік отримав хабара у власному службовому кабінеті. Про це повідомила прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

Посадовця затримали співробітники прокуратури Полтавського гарнізону Центрального регіону України разом із слідчими ГУНП в Полтавській області за оперативного супроводження Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Нацполіції України.

Упродовж червня-липня 2018 року начальник відділу виконавчої служби вимагав та отримав від представника одного з громадян 10 тисяч гривень за зняття арешту з його будинку. Неправомірну вигоду в затриманого вилучили.

На даний час йому готують повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, предметом якого була неправомірна вигода у значному розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди). Чоловіку може загрожувати від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Також правоохоронці готуються передати до суду клопотання про обрання затриманому запобіжного заходу у виді тримання під вартою та відсторонення від займаної посади.

За даними офіційного сайту Головного теруправління юстиції у Полтавській області та НАЗК, начальником Подільського відділу державної виконавчої служби м. Полтава є Сергій Ткаченко. Як повідомили «Полтавщині» у відділі, наразі у них тривають слідчі дії, через які Сергій Ткаченко не може відповідати на питання та давати коментарі, і коли зможе — невідомо.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»