У Полтаві на 7 років посадили нациста, який побив людину через зауваження щодо «зігування»

Полтавський суд призначив 7 років ув’язнення раніше засудженому чоловіку, який демонстрував нацистську символіку та жести і побив полтавця, який зробив зауваження

Октябрський райсуд Полтави виніс вирок раніше судимому Євгенію Мирошниченку, який 2 роки тому сильно побив полтавця у парку по вул. Гоголя, бо той зробив зауваження з приводу нацистських жестів та символіки. 21 липня суддя Анатолій Савченко призначив йому 7 років ув’язнення, приєднавши попередній строк. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Згідно з матеріалами справи, події відбувалися близько 1 ночі, 25 липня 2015 року. Потерпілий зробив Євгенію Мирошниченку зауваження з приводу демонстрації нацистських жестів та нацистської символіки. Чоловіки посварилися і почали штовхатися. Євгеній Мирошниченко хотів побити чоловіка, а той почав тікати.

Тікаючи, потерпілий помітив автомобіль, який пригальмував біля нього. Сподіваючись на допомогу, він підбіг до машини, але звідти вийшли невідомі і почали його бити. Тим часом обвинувачений наздогнав потерпілого і наніс йому удари руками та ногами у голову. Потерпілий впав і Мирошниченко вдарив його по голові ногою зверху ще не менше 4 разів.

Після цього нападники залишили потерпілого. За словами двох свідків, вночі вони побачили чоловіка, який лежав на дорозі в крові. Вони і викликали швидку. Медики діагностували в потерпілого:

  • черепно-мозкову травму;
  • забій головного мозку середнього ступеня тяжкості з крововиливом;
  • закритий перелом правої скроневої кістки з переходом на основу черепа;
  • посттравматичний розрив передньої стінки правого зовнішнього слухового проходу;
  • комплексне запалення придаткових пазух носа;
  • перелом тіла нижньої щелепи зліва;
  • садна шкіри;
  • гематоми;
  • забійно-рвані рани м’яких тканин обличчя з крововиливом правого ока;
  • садна шкіри верхніх та нижніх кінцівок.

На суді Євгеній Мирошниченко не визнав провини. Він підтвердив лише те, що виник конфлікт, в процесі якого він вдарив потерпілого рукою в обличчя та ногою по нозі. Заперечив факт нанесення ударів ногою по голові і заявив, що це вчинили нібито інші особи, які разом з ним переслідували потерпілого. Хто саме це зробив, він сказати не зміг.

Суддя ці покази до уваги не прийняв і дійшов висновку, що слова свідків та потерпілого більш правдиві. Пом’якшуючих обставин Анатолій Савченко теж не знайшов. Тому він визнав Євгенія Мирошниченка винним у нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження (ч.1 ст.121 ККУ). Його засудили до 7 років позбавлення волі. Крім того, він має виплатити Департаменту фінансів Полтавської ОДА 16410 грн, які були витрачені на стаціонарне лікування потерпілого.

Під час досудового розслідування побиття Мирошниченко встиг пограбувати дівчину разом із своїм знайомим. Це сталося 2 січня 2017 року на вул. Нечуй-Левицького у Полтаві. У березні 2017 року Київський райсуд Полтави засудив Євгенія Мирошниченка до 4 років ув’язнення з іспитовим терміном — 3 роки. Ці 4 роки зарахували до покарання за новим вироком.

Упродовж 30 днів обвинувачений може оскаржити вирок в Апеляціному суді Полтавської області.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»