У Полтаві маленька дівчинка опинилася за кермом машини патрульної поліції

З липня біля будівлі ГУНП у Полтавській області проводять виставку, присвячену третій річниці створення національної поліції в Україні

[embedded content]

На майданчику перед будівлею виставляють автомобілі патрульної поліції, машини груп швидкого реагування, вибухотехніків тощо. Далі на спеціальному стендові презентують зразки зброї, які використовують поліцейські спецпризначенці.

Майже вся зброя – українського виробництва. Тут можна побачити гвинтівку “Форт-224”, штурмову гвинтівку “Форт-221”, снайперську гвинтівку “Форт-301”. Вся зброя виробляється у місті Вінниця. Зброя призначеня для ведення бойових дій у населенх пунктах, на відкритій місцевості та у приміщеннях, – розповідає старший інспектор батальйону «Полтава».

Поруч із виставкою зброї – презентація від вибухотехніків. І дорослі, і діти підходять подивитися на небезпечні «експонати». Тут і міни, і гранати, і детонатори, і запали, і тротил. А також – різне спорядження, яке допомагає вибухотехнікам у роботі. Набори різних інструментів, «глушилки» радіоперешкод та костюм вагою 37 кілограмів, який витримує вибух гранати на відстані у один метр.

У нас може тиждень не бути викликів, а може траплятися по 20-30 виїздів за тиждень. На кожен ми виїжджаємо, як на бойовий. Тому що не знаємо – чи підтвердиться інформація, чи ні. Найчастіше зараз виявляємо вибухонебезпечні предмети, які привозять зі сходу, із зони бойових дій – це, як правило, гранати та гранатомети, – розповідає старший інспектор-вибухотехнік Артем Бондаренко.

Дітлахам, які приходять подивитися на організовану поліцейськими виставку, демонструють також валізу експерта, а одна із дівчаток згоджується пройти процедуру дактилоскопії та отримує у подарунок свій відбиток на листкові паперу.

Чимало полтавців фотографуються зі зразками зброї або на фоні патрульних автомобілів. Маленька Даша сідає у автівку разом із офіцером поліції, який розповідає їй про роботу патрульних. Дівчинка крутить кермо, приймає накази через рацію, а потім усміхнено фотографується на згадку із новими друзями-поліцейськими.

Може, колись і вона прийде працювати у поліцію. Лишається вирости і здобути освіту! – посміхається мама Даші.

О 10:30 неподалік місця проведення виставки розпочинаються урочистості, присвячені третій річниці створення поліції в Україні.

Нагадаємо, до минулого року День поліції святкували 4 серпня. Із цього року День національної поліції відзначається щорічно 4 липня, відповідно до Укразу Президента України Петра Порошенка.

Також читайте про те, як напередодні свого професійного свята поліцейські затримали у Києві особливо небезпечного злочинця-втікача Суржана.