У Полтаві колишні ДАІшники продовжують масово зупиняти автомобілі під приводом «превентивної діяльності»

Співробітник превентивної служби зупиняє автомобіль Співробітник превентивної служби зупиняє автомобіль | Кадр з відео Дмитра Бурмаки

Полтавців масово зупиняють колишні ДАІшники для перевірки документів, а ті продовжують «домовлятися» із ними

У Полтаві співробітники управління превентивної діяльності поліції області (колишні ДАІшники) продовжують діяти за старими схемами. Масово зупиняють автомобілі, хоча не мають на це права, і розшукують порушників. Ті ж, за звичкою, «домовляються» із ними знайомим методами. Про цю схему розповів «Полтавщині» полтавський дорожній активіст Дмитро Бурмака.

Для прикладу полтавець оприлюднив відео із роботою поліцейських превентивної діяльності, датоване 27 липня цього року. На ньому видно, як правоохоронці, форма яких схожа на патрульних, зупиняють чи не кожен автомобіль. Використовують для цього не смугасту паличку, а так званий «льодяник», яким також користуються патрульні для регулювання руху.

Новая Полиция методы старые, экс Гаи

У більшості випадків поліцейські перевіряли документи та відпускали водіїв. Один з них — на Chevrolet із полтавськими номерами — затримався на більш довгий час. За словами Дмитра Бурмаки, «превентивники» почули в нього запах перегару.

Судячи з відео, водій кілька хвилин спілкувався із поліцейськими. Після цього один з них запросив чоловіка у салон службової Skoda з номерам 021. Ще за кілька хвилин той вийшов з автомобіля, тримаючи у руці предмет, схожий та гаманець.

Події відбувалися на Половках — поблизу повороту з вулиці Половки на вулицю Курчатова.

За словами Дмитра Бурмаки, це не одиничний випадок. Майже кожного ранку поліцейські управління превентивної діяльності виходять на службу. Це відбувається в час перезмінки патрулів поліції. Вони навмання зупиняють автомобілі, перевіряючи документи та вишукуючи порушників.

За законом, вони мають право це робити тільки під час виконання спеціального завдання чи плану. Саме цим і прикриваються «превентивники». Однак, у разі зупинки, вони повинні ознайомлювати водіїв із планом і надавати документи у якості доказу, що завдання дійсно було. Як бачимо на відео, жодного водія з планом не ознайомлювали.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»