У Полтаві готуються ліквідувати наслідки весняної відлиги

Начальник відділу оперативного реагування Сергій Зубань Начальник відділу оперативного реагування Сергій Зубань

Відбулося чергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Під час заходу, зокрема, розглянули питання підготовки каналізаційної системи міста до відлиги.

Члени комісії обговорювали вірогідність виникнення паводків, підтоплень та шляхи їх запобігання. Першочерговим завданням у попередженні наслідків весняної відлиги, відзначають учасники засідання, є підготовка міської мережі зливових каналізацій.

Начальник відділу оперативного реагування Сергій Зубань повідомив, що відповідні заходи у місті вже проводяться:

— На сьогодні очищення від льоду зливових решіток виконуються на більшості вулиць міста.

Окрім цього, проводиться підготовка необхідної техніки для забезпечення безперебійної роботи системи зливової каналізації.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Полтавської міської ради Володимир Леонов Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Полтавської міської ради Володимир Леонов

Засідання комісії Засідання комісії

Також, під час весняної відлиги існує велика вірогідність льодоходів. Начальник рятувально-водолазної служби Полтавської міськради Євген Савчук доповів про проведення заходів з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних із виникненням руху льоду на водоймах.

За словами рятувальника, кожного дня замірюється товщина льоду. Станом на сьогодні, вона сягає не більше 40 см. Ймовірні місця утворення льодоходу — ділянка під залізничним мостом у Дублянщині та відрізок неподалік мостової переправи на трасі Київ — Харків. Там товщина льоду сягає близько 25 см.

Зважаючи на велику кількість опадів цієї зими, вірогідність паводків та підтоплень велика. Тож, відповідним структурам надали доручення провести заходи із запобігання надзвичайних ситуацій у місцях можливих підтоплень.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради