У Полтаві екс-чиновник примушував перевізників заправлятися на станції «Нафтогазу» за відкати

Полтавські слідчі підозрюють, що екс-начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Полтавського міськвиконкому змушував перевізників заправлятися на АГНКС «Нафтогазу» за «відкат»

Слідчі ГУНП у Полтавській області проводять розслідування за фактом зловживання владою у структурі Полтавського міськвиконкому (за ч.2 ст.364 ККУ). На думку правоохоронців, службові особи відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Полтавського міськвиконкому зобов’язали перевізників заправлятися на станціях «Нафтогазу». За це отримували відсоток від кожної заправки. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Кримінальна справа за фактом зловживання владою або службовим становищем була відкрита 21 грудня 2016 року. Під час розслідування поліцейські виявили одразу кілька порушень.

1. Екс-начальник відділу з перевезень Полтавського міськвиконкому отримував «відкат» за заправки перевізників на станції «Нафтогазу».

На думку слідчих, тодішній начальник відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку Полтавського міськвиконкому Олександр Андросов розробив схему «відкату». Він домовився із службовою особою автомобільної газонаповнювальної компресорної станції (АГНКС) по вул. Київське Шоссе, 31, про те, що отримуватиме гроші за заправку метаном полтавських перевізників. Заправка належить ДП «УкрАвтоГаз» НАК «Нафтогаз України». Розмір «відкату» залежав від кількості відпущеного газу автомобілям перевізників, яких змушували на ній заправлятися.

Серед переліку «змушених» фігурує три підприємства Юрія Лупаєнка:

  • ПП «ЛЮГ»;
  • ТОВ «Люкс-Полтава 2009»;
  • ГО «Асоціація перевізників Полтавщини».

Для перевезення пасажирів вони використовували 250 автобусів, що складало 60% техніки, задіяної для перевезення пасажирів у Полтаві. Всі ці автобуси мали заправлятися у «Нафтогаза».

2. Троє перевізників не возили пільговиків, але отримували за це відшкодування з бюджету.

За даними реєстру судових рішень, «ЛЮГ», «Люкс-Полтава 2009» та «Асоціація перевізників Полтавщини» отримували компенсацію за перевезення пільгових категорій осіб наприкінці кожного року. Послуг цих вони фактично не здійснювали, хоча щомісячно подавали списки кількості перевезених пільговиків до Управління соцрозвитку Полтавської міськради.

3. Двоє перевізників зареєстрували один і той самий автобус для перевезень у Полтаві та Миргороді.

ПП «ЛЮГ» зареєстрував один із своїх автобусів на конкурс з перевезень у Миргороді від 17.10.2016 року. Фірма виграла маршрут № 16 і Миргородська міськрада уклала із нею договір.

Одночасно з цим, ТОВ «Люкс Полтава 2009» використовував той самий автобус для перевезення пасажирів за маршрутом № 17 у Полтаві. Правоохоронці вважають, що «ЛЮГ» надав Миргородській міськраді недостовірні відомості і це дало змогу набрати найбільшу кількість балів та слугувало підставою для отримання компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян.

25 травня слідчі направили до Полтавської ОДА запит, щоби отримати інформацію з приводу участі у конкурсі на перевезення ПП «ЛЮГ», ТОВ «Люкс-Полтава 2009», ГО «Асоціація перевізників Полтавщини» і ТОВ «Мир Авто». Зокрема, правоохоронців цікавили заявлені транспортні засоби, адже підприємства могли подавати однакові автобуси для перевезення людей в межах області.

ОДА такої інформації не надала і 21 серпня слідчий клопотав у суді про доступ до відповідних документів. Суддя Алла Чуванова не побачила обґрунтованих підстав для тимчасового доступудо документів Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА. Клопотання вона не задовольнила. Подібне клопотання подавалося істосовно документів Полтавської міськради, але та ж суддя не задовольнила і його.

Наразі в рамках досудового розслідування за фактом зловживання владою щодо транспортних перевезень жодній особі не було повідомлено про підозру.

Нагадаємо, 6 квітня 2017 року увідділі з питань транспортних перевезень та зв’язку Полтавського міськвиконкомубули проведені обшуки. Судячиз декларації, за два дні до цього тодішній начальник відділу Олександр Андросов написав заяву на звільнення. У липні громадськості був представлений новий керівник відділу —Юрій Сябро.