У Полтаві два підприємства призупинили свою діяльність через заборгованість перед працівниками

Вчора відбулося засідання міської комісії під керівництвом заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ольги Борисенко. Комісія розглянула питання своєчасності і повноти сплати податків, погашення заборгованості з виплат заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Своєчасність виплати зарплат найманим працівникам підприємств, установ та організацій — нагальна проблема для нашого міста.

Моніторинг своєчасності цих виплат здійснюються структурні підрозділи міськвиконкому та районні управління праці. Вони і вживають заходи з погашення заборгованості.

— Станом на 1 травня заборгованість з виплати заробітної плати мають 10 підприємств на загальну суму 11 млн. 315,6 тис. грн, — зазначила Ольга Борисенко. — Порівняно з початком року, сума боргу зменшилась на 32,9 тис. грн, тобто на 0,3%. Борг двох підприємств складає 347,1 тис. грн і за 5 місяців сума боргу зменшилась на 375,6 тис. грн або на 52,0%.

Заступник міського голови Ольга Борисенко Заступник міського голови Ольга Борисенко

Під час комісії Під час комісії

На засіданні обговорили заборгованість Філії «Полтавського державного обласного навчально-курсового комбінату УДП «Укрінтеравтосервіс». Вона виникла через відсутність учнів. Комісія порекомендувала впровадити нові види діяльності, які стануть джерелом погашення боргу. 

Найбільшу частку заборгованості із виплати заробітної плати мають підприємства, до яких застосовано Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Борг по 6 підприємствах-банкрутах складає 10 млн. 484,1 тис. грн, а це 92,7 % від загальної суми боргу. Із початку року сума боргу не змінилась. Серед основних причин — припинення роботи підприємств та відсутність замовлень.

Серед підприємств, що мають борги із виплати заробітної плати є два, які призупинили свою діяльність: ДНТП «Бурова техніка» та ТОВ «Полтава-Маяк». 

Найбільший борг із виплати заробітної плати серед підприємств-боржників мають державні підприємства, що становлять 74,4 % від загальної суми заборгованості по місту. Вони складають 8415,3 тис. грн, а саме:

  • ДП ПНГГ НАК «Надра України» (банкрут) — 2 млн. 203,5 тис.грн;
  • ДП ВО «Знамя» (банкрут) — 5 млн. 472,1 тис. грн;
  • ДНТП «Бурова техніка» — 402,1 тис. грн;

• Філія Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат УДП «Укрінтеравтосервіс» — 337,6 тис. грн; 

У галузевому розрізі, найбільше підприємства заборгували працівникам промислової галузі — 10 млн. 762,8 тис. грн (95,1% від загальноміського боргу). 205,7тис. грн (1,8%) заборгували компанії, які працюють у будівельній галузі. 

Борг інших підприємств становить 347,1 тис. грн. Заборгованість по районах міста складає:

  • Шевченківський район. Сума боргу станом на 1 травня цього року по 4 підприємствах складає — 6 млн. 723,3 тис. грн (або 59,4% від загальноміського боргу).
  • Київський район. Сума боргу станом на 01.05.17 по 6 підприємствах складає — 4 млн. 592,3 тис. грн (або 40,6% від загальноміського боргу).
  • Подільський район — заборгованість відсутня.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради