У Полтаві до списку пільговиків, які отримуватимуть безкоштовний обід, додали дітей, батьки яких воювали в АТО

Після рішення від 4 липня, коли список пільговиків скоротився, вже 18 липня перелік розширили на дві позиції

На сьогоднішньому засіданні Полтавського міськвиконкому прийнято рішення, яким розширили список дітей пільгових категорій, які мають право на безплатний сніданок у дитсадках, школах та ПТУ міста.

Цікаво, що зміни вносяться у рішення виконкому від 4 липня 2018 року «Про організацію безоплатного гарячого харчування дітей і учнів та встановлення вартості харчування на 2018 рік у закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної форми власності м. Полтави». Як бачимо, минуло рівно два тижні і міська влада вирішила доповнити своє попереднє рішення. Тоді, наприклад, список школярів на право безплатного сніданку виглядав так:

  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • учні ЗОШ № 39 та № 40;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти;
  • учні 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну cоціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Перелік від 4 липня

Цей перелік розширили двома категоріями дітей:

  • учні, батьки яких захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;
  • учні, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення антитерористичної операції, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.

Оновлення від 18 липня

На це додатково із бюджету виділять 1,8 млн грн. 

Довідково. Всього у Полтаві в школах навчається близько 26 тисяч дітей. Рік тому 12 тисяч дітей користувалися пільгами. У першому півріччі 2018 року лише 500-700 учнів продовжували харчуватися за кошти міського бюджету.

Однак і оновлений перелік не є повним, наприклад, таким, яким був ще у грудні 2017 року. Про це «Полтавщина» писала, аналізуючи якраз рішення виконкому від 4 липня. Справа в тому, що після скасування рішення тендерного комітету Антимонопольним комітетом після скарги від учасника торгів «Понтем.УА», міська влада не бажаючи зміни підрядників більше не проводить тендерів (за виключенням закупівель для СНВК № 26, НВК № 16 та № 36). А 22 січня на позачерговому засіданні Полтавського міськвиконкому чиновники вирішили укласти додаткові угоди із 5 підприємствами, які постачали сніданки у 2017 році. Продовжили угоду на 20% від суми попереднього договору. За словами начальника управління освіти Лесі Марталішвілі, щоби прогодувати всіх пільговиків в школах міста, коштів вистачило б лише на 11 днів. Тому чиновники прийняли рішення обмежити кількість категорій дітей, які отримують безоплатне харчування з 12 до 3 законодавчо обов’язкових категорій: діти-сироти, діти з особливими потребами та діти з малозабезпечених родин.

У лютому міський голова Олександр Мамай попросив батьків зачекати 2-3 місяці, щоб повернутися до звичної практики «соціального» годування школярів.

Олександр Мамай Олександр Мамай

Однак 17 липня, під час своєї прес-конференції Олександр Мамай не згадав про це, натомість заявив, що хотів обговорити список дітей, за годування яких міська рада повністю або частково доплачувала б:

— Хотілося на погоджувальній раді якраз обговорити питання, які пільгові категорії включити в цей список безкоштовного харчування. Що стосується харчування, то міська рада платила 8 грн, батьки платили 3 грн, потім міська рада платила 10 грн, батьки 3 грн. Потім люди, які харчують наших людей, принесли розрахунки, що потрібно закладати не менше 17 грн, щоб повноцінно і збалансовано харчувати дитину. Тому прийнято рішення, що харчування буде 17 грн, і усі діти пільгових категорій будуть харчуватись за 17 грн безкоштовно. Які саме це будуть пільгові категорії дітей — приймуть рішення депутати міської ради.

Втім, на сесію питання пільгового харчування дітей не виноситься, дві додаткові категорії у списку з’явилися без публічного обговорення.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»