У Полтаві для молоді відкрилася «Школа сучасної журналістики»

Олександр Крумін та Світлана Громцева, в.о. директора ОМЦОлександр Крумін та Світлана Громцева, в.о. директора ОМЦ | Фото: Аліна Костиря

26 березня стартувало навчання у «Школі сучасної журналістики: інтернет видання». Учні, студенти та активна молодь, які заповнювали онлайн-анкети та пройшли попередній відбір, дізнаватимуться про специфіку цієї професії.

Організатори проекту — КУ «Обласний молодіжний центр». За їхніми словами, мета школи — змотивувати молодь до вибору майбутньої професії та надати тим, хто шукає профільну роботу, можливість для стажування у місцевих виданнях.

Юлія Злепко та Роман Повзик Юлія Злепко та Роман Повзик

Якщо говорити про теми і спікерів, то вони розподілилися так:

 1. «Етика журналістики» (головна редакторка інтернет-видання «Трибуна» Юлія Злепко);
 2. «Принципи роботи інтернет-видання та медіаправо» (журналістка, редакторка інформаційного блоку ресурсу «ЗМІСТ» Анна Єгорова, юрист Юрій Романов);
 3. «Цільова аудиторія ЗМІ та основні інформаційні жанри» (медіатехнолог, радник з комунікацій Програми «U-LEAD з Європою» Юрій Ісаєв);
 4. «Інфографіка. Графічне зображення інформації» (арт-директор PR-агентства «Yoda Consult», дизайнер Георгій Єрьомін);
 5. «Техніка інтерв’ю» (журналістка інтернет-видання «Трибуна» Крістіна Криженко);
 6. «Техніка репортажу» (журналіст, редактор Євген Бриж);
 7. «SMM» (представник PR-агентства «Yoda Consult» Роман Повзик);
 8. «Репортажна зйомка — джерело інформації» (фотограф, оператор PR-агентства «Yoda Consult» Аліна Костиря);
 9. «Виготовлення відео-контенту» (журналістка інтернет-видання «Трибуна» Олена Кузіна);
 10. «Мова ворожнечі» (журналістка інтернет-видання «Трибуна» Світлана Варвянська);
 11. «Структура тексту» (журналіст Олександр Крумін).

Навчання проводитимуться протягом місяця, із 26 березня по 25 квітня, кожного понеділка, вівторка та середу, з 16:00 до 18:00. 

Учасники школи відвідають 15 занять — 11 теоретичних та 4 практичних. Кожна тема закріплена за певним спікером. Програму занять розробляли спільно із тренерами. Організатори зізнаються, що переглядали та переписували її сім разів. Заняття проводитимуться у формі бесіди та тренінгів із презентаціями для пояснення. Під час практичних занять, учні братимуть інтерв’ю у перехожих на вулиці та писатимуть матеріали.

Майбутні журналісти Майбутні журналісти

Учасники школи Учасники школи

По закінченню курсу, кожен учасник отримає сертифікат від «Школи сучасної журналістики: інтернет-видання». Також визначать призові місця для найкращих учнів. Якщо проект виявиться успішним, організатори обіцяють його розширити або зробити систематичним.

Ірина ЯРЕМЕНКО