У Полтаві для будівництва меморіалу пам’яті Майдану почали шукати генерального проектувальника

Влада області вже шукає генерального проектувальника на будівництво у Полтаві меморіалу пам’яті Майдану та Революції Гідності, але дискусія щодо зовнішнього вигляду ще триває

2 лютого відбулася робоча нарада з питань подальшої реалізації проекту переможця конкурсу на кращий проект меморіалу на честь Майдану та Революції Гідності. Вона підбила підсумки проведеного конкурсу і вирішила почати реалізацію проекту переможця.

Таке рішення дещо несподіване. Конкурс проводився вже втретє, і до цього він постійно «застрягав» на стадії визначення переможця, але далі діло не йшло. Вчора зібралася нарада із представників апарату обласної ради і адміністрації, які прийняли рішення що будувати проект переможця потрібно. На нараді вирішили це без суперечок, бо на ній не було активістів, які відстоювали проект будівництва пам’ятника, а не Меморіалу.

Нагадаємо, що переможцем конкурсу «Територія Майдану» став проект урбан-платформи «Citylab», який представляє собою відкритий парк. Полтавські учасники майдану розділились на 2 ворожі табори через різні погляди щодо вигляду майбутнього меморіалу на честь Майдану та Революції Гідності. Одні підтримували переможців, інші хотіли встановити на площі перед будівлею ОДА пам’ятник.

На нараді 2 лютого було вирішено, що переможці конкурсу у найближчий час повинні знайти виконавця проектних робіт — генерального проектувальника. «CityLab» не можуть самі виконати проект, оскільки не мають на це відповідних сертифікатів і кваліфікації. Представник урбан-платформи Дмитро Козиренко повідомив, що зараз вони шукають проектантів з інших регіонів України. Якщо вони самі їх не знайдуть, проектантів запропонує Управління містобудування та архітектури ОДА. За приблизними розрахунками, проект коштуватиме 250-300 тис грн.

За словами секретаря журі конкурсу Антоніни Ільїної, таке рішення прийняте в межах закону і умов конкурсу. Останній був абсолютно легітимним, тому знову проводитися не буде, оскільки переможець уже визначений остаточно.

Іван Минак, активний прихильник побудови пам’ятника, вважає, що конкурс пройшов незаконно і це можна вважати зрадою ідей Майдану. На його думку, проект незаконно протягнули Ірина Особік, Оксана Бєлявська та Ігор Кіянчук. Однак, він розповів що робоча група, яку затвердили вчора на нараді, буде діяти в рамках компромісу. До робочої групи увійдуть представники обласного апарату і архітектори. В результаті кінцевий проект кардинально змінять. Буде парк, але на площі перед обласною адміністрацією, все-таки поставлять пам’ятник.

Нагадаємо, в кінці січня перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Андрій Пісоцький на своїй сторінці у Facebook опублікував ескізи кардинальної перебудови фасаду ОДА та нової будівлі поруч — ЦНАПу.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»