У Полтаві чиновники передумали ремонтувати вул. Чураївни взимку та вдруге скасували 20-мільйонний тендер

Влада Полтави вдруге скасувала 20-мільйонний тендер на капремонт вулиці Чураївни — тепер через те, що роботи мали проводитися взимку

Управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому скасувало тендер на капремонт вул. Чураївни, вартістю 20 млн грн. Причиною стало те, що роботи мали проводитися наприкінці осені — взимку, а це порушує норми. Відповідне повідомлення було оприлюднене на порталі ProZorro 21 вересня.

Зазначимо, що це була вже друга спроба обрати виконавця капремонту вул. Чураївни. Перший конкурс УЖКГ проводило у червні цього року. Туди заявилося 4-ро учасників і за результатами аукціону був визначений переможець — «Полтавабудсервіс плюс».

Тендерний комітет перевірив документи з’ясував, що всі учасники припустилися помилок.

  1. «Полтавабудсервіс плюс» надав довідки, які не містять короткого опису кожної одиниці техніки, що планувалося залучити (окремо про власну техніку та орендовану).
  2. «Будгарант-7» надав скан-копію локального кошторису, частина якої була пошкоджена.
  3. «Кременчуцька промислово-виробнича комунальна компанія» надала 5 документів із порушеннями. Довідки фірми також не мали короткого опису кожної одиниці техніки, яку планувалося залучити. Товариство не надало розрахунок адмінвитрат та загальновиробничих витрат на підставі локального кошторису, документів, які підтверджують право підпису директора, розрахункову вартість експлуатації 1 машино-годин машин та копію договору стосовно електронної гарантії.
  4. «Управління механізації будівництва № 23» не надало завіреної належним чином копію ліцензії на виконання будівельних робіт.

Через це УЖКГ довелося скасувати тендер. За 1,5 місяці був оголошений новий. На нього також заявилося 4-ро учасників, один з яких — з попереднього конкурсу:

  • ТОВ «Променергобуд Україна»;
  • ТОВ «Полтавабудсервіс плюс»;
  • ТОВ «Механізований будівельний центр»;
  • ПП «Українські Залізничні Шляхи».

Переможцем аукціону знову став «Полтавабудсервіс плюс» із пропозицією у 17,9 млн грн. Це на півмільйона менше, ніж під час попереднього конкурсу.

Вулиця Чураївни | Фото читача Андрія

Та за місяць тендерна комісія дійшла висновку, що їй взагалі не потрібна ця закупівля. Згідно з її рішенням, капремонт вул. Чураївни розпочнеться вже після підписання договору, тобто наприкінці листопада — на початку грудня 2017 року. За правилами, подібні роботи повинні проводитися у суху погоду, а вона такою не буде. Згідно ж річним планом закупівель, капремонт має бути проведений лише у 2017 році. Тому тендер просто скасували. Відповідне рішення прийняли 4 члени комітету:

  • заступник голови тендерного комітету — завідувач сектором з питань юридичного забезпечення Ірина Остапенко
  • головні спеціалісти відділу фінансового планування, обліку та звітності: Юлія Рижій (начальник), Олена Волошин, Ірина Мацак.

Варто зазначити, що таке рішення вони прийняли наступного дня після обшуків у міськраді та помешканнях керівників міста, пов’язаних якраз із закупівлями УЖКГ.

Таким чином, через бюрократичну тяганину, вул. Чураївни цього року так і залишиться не відремонтованою. Чи буде оголошений новий тендер вже наступного року поки невідомо. Як і незрозуміло, чому подібні багатомільйонні тендери не оголошуються заздалегідь — взимку, із врахуванням можливих форс-мажорів, або не враховують перенесення строку виконання на наступний рік.

Наприклад, схожа ситуація може скластися і з капремонтом 2,8 км вул. Зіньківської за 40 млн грн. УЖКГ вже визначило переможця — згаданого вище «МБЦ», однак тендер був оголошений лише 14 серпня, а повідомлення про намір укласти договір — лише 21 вересня. За документами, строк виконання робіт — до 31 грудня 2017 року. Враховуючи думки тендерного комітету щодо вул. Чураївни, ця вулиця також ремонтуватиметься взимку.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»