У Полтаві чорнобильцям планують виділити по 1000 грн до Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Вперше за останні два роки депутати міськради планують виділити чорнобильцям по 1000 грн матеріальної допомоги

Сьогодні в Полтавській міській раді відбулося засідання депутатської комісії з питань бюджету та фінансів. На ній розглянули проект рішення «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2018 рік». Депутат міськради Юліан Матвійчук запропонував виділити кошти на матеріальну допомогу чорнобильцям до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відбудеться 14 грудня.

Юліан Матвійчук та Сергій Литвиненко Юліан Матвійчук та Сергій Литвиненко

Начальник управління соціального розвитку Наталія Бондаренко пояснила, що востаннє матеріальну допомогу полтавські чорнобильці отримували у 2016 році на 30-ту річницю трагедії. Зараз по програмі «Турбота» передбачена одноразова матеріальна виплата по 500 грн родинам загиблих ліквідаторів. Також передбачено 50 тис. грн на підтримку статутної діяльності громадської міської організації чорнобильців.

В ході обговорення проблеми депутати запропонували виділили 1000 грн матеріальної допомоги чорнобильцям 1-ї категорії, яких у Полтаві близько 650 осіб.

Депутати одноголосно проголосували за пропозицію винести це питання на розгляд депутатської комісії з соціального захисту населення, щоби вона й ініціювала зміни до програми «Турбота» про виділення 1000 грн допомоги ліквідаторам Чорнобильської АЕС 1-ї категорії. Також депутати запропонували розглянути питання у 2019 році про виділення коштів чорнобильцям 2-ї категорії.

Дмитро Лаптєв та Андрій Матковський Дмитро Лаптєв та Андрій Матковський

Депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський звернув увагу на те, що попри критику «надування» програми «Турбота» її доведеться таки збільшити:

— Я пам’ятаю місяць тому ми всі разом з вами намагалися зменшувати програму «Турбота», зараз ми говоримо про 2019 рік і хочемо її збільшувати, — зауважив депутат.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»