У Полтаві чоловік намагався продати боєприпаси через камеру схову «Екомаркета» — суд призначив 4 роки умовно

Полтавський райсуд призначив покарання чоловіку, який намагався продати боєприпаси до гранатометів та гранати через камеру схову в «Екомаркеті»

12 лютого Полтавський районний суд виніс вирок чоловіку, який займався продажем зброї. Суд призначив йому 4 роки умовного покарання.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, обвинувачений Віктор К. — уродженець Новоград-Волинського Житомирської області, не одружений, раніше не судимий. У невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб придбав, носив і зберігав вогнепальну зброю та боєприпаси, а також намагався їх продати.

1 листопада Віктор К. телефоном домовився з чоловіком, ім’я якого не розкривається, про продаж йому боєприпасів та зброї на загальну суму 15 тис. грн. Вже 2 листопада чоловіки зустрілися у лісосмузі біля села Терентіївка Полтавського району, де Віктор К. збув:

 • два ручні протитанкові гранатомети (РПГ-18 та РПГ-22);
 • підствольний гранатомет ГП-25 та три боєприпаси ВОГ-25 до нього;
 • дві гранати (РГД-5 та Ф-1) з запалами.

Згідно з висновками експертів, вилучені предмети відносяться до категорії бойових припасів (вибухових пристроїв), крім гранатомета ГП-25 — це одноствольна дульнонарізна вогнепальна зброя, основні частини та всі механізми якого в наявності та виготовлений промисловим способом.

Крім того, чоловіки попередньо домовились про ще один продаж боєприпасів — 7 гранат та 1 тротилової шашки за 4,5 тис. грн. 9 листопада Віктор К. у себе вдома запакував у поліетиленовий пакет вищезгадані боєприпаси та на громадському транспорті приїхав до визначеного ними місця — магазин «Екомаркет» по вулиці Шевченка у Полтаві. У магазині Віктор К. поклав боєприпаси до камери схову № 2.

Того ж дня близько 14-ї години Віктор К. передав ключі від камери схову чоловіку, з яким домовлявся про продаж. Коли останній забрав пакет із камери схову, то пішов до свого автомобіля, щоб перевірити наявність боєприпасів. Після чого віддав Віктору К. гроші за придбані боєприпаси:

 • п’ять корпусів гранати Ф-1;
 • два корпуси гранати РГД-5;
 • сім уніфікованих запалів до гранат;
 • тротилову шашку.

9 листопада о 14:30 Віктора К. затримали співробітники УСБУ в Полтавській області. Підозрюваний добровільно видав гроші — 9 купюр номіналом 500 грн, які він отримав за продаж вогнепальної зброї та боєприпасів. Крім того, чоловік видав правоохоронцям пістолет з трьома гумовими патронами. Відповідно до експертного висновку вилучений пістолет є переробленою вогнепальною зброєю із стартового пістолета Ekol Major.

Перероблений Ekol Major Перероблений Ekol Major

Також 9 листопада правоохоронці провели обшук в помешканні Віктора К. та вилучили 145 патронів і гвинтівку. Відповідно до експертних висновків, вилучені патрони являються бойовими припасами, а вилучена гвинтівка — вогнепальна зброя, перероблена з пневматичної гвинтівки «ИЖ-38».

Не вся зброя, яка фігурує на оперативних фото, потрапила у вирок

Згідно з інформацією в Єдиному державному реєстрі судових рішень, вартість зброї, яку Віктор К. продавав, наступна:

 • комплект з підствольного гранатомета ГП-25 та трьох боєприпасів ВОГ-25 до нього — $350;
 • РПГ-18 — $100;
 • РПГ-22 — $100;
 • тротилова шашка вагою 400 г — 1000 грн;
 • граната РГД-5 — 500 грн;
 • граната Ф-1 — 500 грн.

Суд кваліфікував дії Віктора К. як носіння, зберігання, збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України).

12 лютого 2019 року прокурор та обвинувачений уклали угоду про визнання вини. Суд затвердив угоду та визнав винним Віктора К. у носінні, зберіганні, збуті вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин без передбаченого законом дозволу, та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 4 роки. Одночасно суд звільнив Віктора К. від відбування призначеного покарання з іспитовим строком — 2 роки. Також Віктор К. має сплатити державі 8,9 тис. грн за роботу експертів.

Усі вилучені беєприпаси та зброю суд постановив знищити.

Нагадаємо, що у травні 2018 року у Миргороді суд призначив 3,5 роки умовно торговцю наркотиками та зброєю. В вже у вересні Апеляційний суд Полтавської області скасував вирок Миргородського міськрайсуду та призначив торговцю наркотиками та зброєю замість умовного терміну — 3,5 роки ув’язнення.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»