У Полтаві будинки з ОСББ виключили з плану капітального ремонту ліфтів

Перелік будинків, у яких у 2018-2020 роках капітально відремонтують ліфти, змінили після прийняття рішення на сесії

24 травня пройшла 15-та сесія Полтавської міськради 7-го скликання. На ній депутати проголосували за рішення «Про внесення змін до Програми капітального ремонту ліфтів у житлових будинках м. Полтава на 2018-2020 роки». Виявилося, що зі списком будинків, де планують відремонтують ліфти, сталася повна плутанина. Нині є два варіанти змін до програми ремонту ліфтів.

  • Перший — це проект рішення, який обговорювали депутати на комісії та отримали у матеріалах під час сесії. В списку на капітальний ремонт 68 ліфтів, ремонт системи диспетчеризації — 224 будинки.
  • Другий — рішення ради, яке опублікували на офіційному сайті міськради. В списку на капітальний ремонт ліфтів 84 будинки, на ремонт системи диспетчеризації — 222 будинки.

Якщо порівняти ці варіанти, то з програми виключили 3 багатоповерхівки по вул. Полюсна, 10, Кондратюка, 17, Київська Шосе, 74 та включили 19 інших будинків.

У будинках по вул. Полюсна, 10 та Київська Шосе, 74 створено ОСББ. Керівник першого говорить, що ліфт у них в аварійному стані. Мешканці будинку збиралися прийти на сесію з протестом, бо отримали інформацію, що будинки, у яких створено ОСББ, приберуть із програми. Однак, в міськраді їх заспокоїли, що цього не буде. Як виявилося, будинок дійсно прибрали зі списку.

Чому сталася плутанина зі списками, в Управлінні житлово-комунального господарства відповіді не дали.

Ця на перший погляд дрібниця може стати приводом до кримінального провадження. Можливо у міськвиконкому не було злого умислу в заміні списків, а по факту депутатів обдурили та підмінили документи за які вони проголосували. Таким способом можна протягнути будь-яке рішення на сесії.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»