У Полтаві біля ОДА підпалили шини на знак підтримки затриманих в АТО блокадників торгівлі з окупованими територіями

Біля Полтавської облдержадміністрації знову палають шини Біля Полтавської облдержадміністрації знову палають шини | Фото Миколи Лисогора

У Полтаві долучилися до акції на знак підтримки затриманих в АТО блокадників торгівлі з ОРДЛО, підпаливши шини біля облдержадміністрації

Сьогодні увечері, на площі біля Полтавської ОДА активісти підпалили шини на знак підтримки блокадників торгівлі з окупованими територіями, яких затримали вчора, 13 березня, в Донецькій області у зоні проведення АТО.

Протестувальники зібралися о 18:00 перед будівлею ОДА. Метою акції назвали бажання висловити підтримку затриманим учора блокадникам 16 редуту, що на залізничній станції «Кривий Торець» в смт Щербинівка Торецької міськради. Всього на площу біля ОДА прийшло близько 150 чоловік. Інформацію про збори розповсюджували через соцмережі.

В’ячеслав Кущинський В’ячеслав Кущинський

Серед протестувальників були депутати обласної і міської рад від партій «Свобода», «УКРОП», «Самопоміч», а також депутат від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Петро Ворона.

На площі встановили мікрофон, до якого підходили люди і критикували чинну владу. Основний посил: чиновники заробляють, хлопці гинуть на Сході, а у нас високі ціни на продукти і комунальні послуги. Далі активіст В’ячеслав Кущинський оголосив основні вимоги до облради. Олександр Біленький має скликати позачергову сесію, де депутати мають проголосувати звернення до Верховної Ради та Президента. У зверненні, на думку активістів, треба вимагати звільнення блокадників, закриття проваджень, звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та голови СБУ Василя Грицака та припинення торгівлі з Росією. Для цього почали збирати підписи.

Мітинг на підтримку затриманих «блокадників» у Полтаві (2017.03.14)

Після цього активіст з Конгресу українських націоналістів Олександр Сороковий почав кричати, що треба підпалити шини. Його послухали і підпалили 2 шини. Після цього частина людей розійшлася.

Хтось викликав пожежників, але протестувальники відправили їх назад і ті поїхали. Поліція, яка також прибула на місце мітингу, спостерігала за подією осторонь.

Зазначимо, що схожі акції відбулися й в інших містах України. Наприклад, у Луцьку депутати Волиньради встигли проголосувати за звернення до Президента, Верховної Ради, Прем’єр-міністра та Генпрокурора з приводу розгону блокади торгівлі з ОРДЛО.

Нагадаємо, на останній сесії Полтавської облради депутати прийняли звернення до Президента, Кабміну, Верховної Ради щодо підтримки торговельної блокади тимчасового окупованих територій України.

Микола ЛИСОГОР, Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»