У Полтаві біля 23-ї школи планують збудувати дві багатоповерхівки

На пустирі між вулицею Маяковського та провулком Кустарним планують поставити дві 10-поверхівки

Виконавчий комітет Полтавської міськради планує збудувати дві нові багатоповерхівки. Будинки зведуть на території, обмеженій вулицею Маяковського, провулком Кустарним та проїздом, що біля школи № 23. Відповідні обговорення архітектурно-містобудівна рада провела 6 березня. У червні та липні відбулися громадські слухання.

Замовником будівництва виступить Управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому. Проект розробляє ТОВ «Фірма «Архімісто».

Найімовірніше, безпосередньо будувати багатоповерхівки буде ТЗДВ «Полтавтрансбуд». Ділянка, на якій заплановано будівництво, перебуває у власності товариства і презентація проекту забудови відбувалася у його офісі.

Згідно з проектом детального плану території, обидва житлові будинки матимуть по 10 поверхів. Кількість квартир у них буде різна: 126 та 140. Також заплановано, що один з них матиме вбудовані нежитлові приміщення на першому поверсі.

Для проведення робіт територію частково розчистять. Для цього знесуть 10 існуючих громадських та житлових будівель. У першу чергу будуватимуть 126-квартирну багатоповерхівку. Друга — на 140 квартир — буде у перспективі.

Детальний план території

Будівництво розпочнеться на пустирі біля школи № 23

Члени ради передбачили дитячі майданчики, майданчики для дорослих, автостоянки для тимчасового зберігання автотранспортних засобів. Крім того, запроектовано оновлення благоустрою існуючих вулиць, проїздів та провулків, облаштування вулично-дорожньої мережі, пішохідних комунікацій з урахуванням потреб осіб з інвалідністю.

Під час подальшої роботи розробники детального плану мають врахувати рекомендації щодо будівництва будинку першої черги, вирішення навантажень на соціальну інфраструктуру, питання зберігання транспортних засобів на території та питання, пов’язані з червоними лініями.

Нагадаємо, у червні у Полтаві винесли на розсуд громадськості проект детального плану між вул. Європейською, Степового Фронту та Гетьмана Сагайдачного, де планують збудувати багатоповерхівки. За місяць результати громадських слухань щодо цього проекту погодили на засіданні міськвиконкому.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»