У Полтаві – ажіотаж звернень до центрів безоплатної правової допомоги

Полтаву відвідав радник Міністра юстиції України, народний депутат України Ігор Алексєєв.

 Він ознайомився з роботою Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та Другого Полтавського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, спостерігаючи за процесом надання безоплатної правової допомоги фахівцями системи БВПД області.

 Алексєєв цікавився, які питання найбільше хвилюють полтавців, та яким чином вони дізналися про систему БВПД та її послуги, чи задоволені якістю отриманої правової допомоги.

У ході візиту радник Міністра юстиції України, народний депутат України провів прийом 9 осіб.

Питання, з якими зверталися громадяни стосувалися виділення коштів на лікування онкохворих осіб, пенсійного забезпечення, оформлення субсидії, оформлення спадкового майна, яке знаходиться в зоні АТО, оформлення права власності на житло, тощо.

Також народний депутат провів прес-конференцію щодо реформ Мін’юсту в сфері державної реєстрації, виконавчого провадження, розвитку системи безоплатної правової допомоги.

Зокрема, Ігор Алексєєв повідомив, що впродовж останніх трьох років Мін’юст створив розгалужену систему безоплатної правової допомоги, яка налічує понад 500 офісів по всій території України та дозволяє її отримати кожному громадянину, в усіх куточках нашої держави.

Радник Міністра юстиції України наголосив, що звернувшись до фахівців системи БВПД кожен може отримати роз’яснення з різноманітних правових питань, юридичну консультацію та, за необхідності, можливість представлення своїх інтересів у суді за рахунок держави.

Система безоплатної допомоги стала важливим інструментом для захисту прав громадян і допомогла вирішити наболівші питання громад. Отже, є позитивні напрацювання роботи фахівців системи БВПД області, лише торік до них звернулося близько 11 тисяч полтавців, а адвокати системи БВПД виграли в кримінальних процесах  майже 600 справ.

2 (2)