У Полтаві АТОшники не знайшли мера у його кабінеті і пішли до облдержадміністрації

У Полтаві після тимчасового перекриття проїзду на вул. Соборності, військові АТО шукали мера у його кабінеті, поки той був на нараді і, не дочекавшись, пішли до обласної влади

Сьогодні зранку у Полтаві біля міськради пройшла чергова акцію протесту. Цього разу учасники АТО вийшли на дорогу поряд з будівлею Полтавської міськради. Проїзд перекрили не повністю — для транспорту залишили одну смугу.

Серед учасників акції — члени добровольчих та інших військових батальйонів. Зокрема:

  • 93-тя, 95-та, 160-та, 81-га, 79-та, 28-ма окремі механізовані бригади;
  • 17-та окрема танкова бригада;
  • «Азов»;
  • «Айдар»;
  • «Донбас».

Анатолій Виноградський («Гал») та Віктор Турпітько

— Тільки разом ми можемо перемогти. Зараз в нас лінія фронту тут. Почався другий етап блокади. Ми займемося олігархами, які загнали країну в перше місце по корупції. Сьогоднішня акція це тільки тренування, — заявив екс-командир батальйону Нацгвардії «Донбас», киянин Анатолій Виноградський (позивний «Гал»).

Після загального збору лідери мітингувальників пішли до міського голови Олександра Мамая та його першого заступника Михайла Шевченка, щоб передати свої вимоги. Обох на місці не виявилося, хоча виконком вже працює у штатному режимі.

Зазначимо, що, за словами секретаря мера, Олександр Мамай є на робочому місці, але зараз він на нараді. Однак, активісти зайшли до приймальні, постукали в двері, розвернулися та пішли.

11:15 — Далі, у супроводі правоохоронців, учасники акції колоною рушили до Полтавської облдержадміністрації. Дорогою була зроблена зупинка біля будівлі СБУ. Мітингувальники розлили на порозі червону фарбу, вигукуючи при цьому: «Авакова повісити на гілляку!».

11:20 — На площі біля ОДА колону зустріли ветерани МВС та СБУ. Разом вони почали вимагати, щоб до них вийшов голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Мітингувальники говорили про злочинну забудову у Полтаві. Одна з їхніх вимог — відставка Олександра Мамая.

11:23 — Червону фарбу розлили і на сходах Полтавської ОДА. Далі пішли до кабінету Валерія Головка та його заступника Андрія Пісоцького.

11:28 — Активісти дізналися, що Андрій Пісоцький у відпустці. Тому спробували пройти до кабінету Валерія Головка, але їх не пустив охоронець.

11:32 — Присутні спробували вмовити охоронця їх пропустити, сказавши, що зайде тільки 4 чоловіка. Той відповів, що несе службу, а ключа від дверей не має. Почали обговорювати варіант, щоб ламати двері. Їм відповіли, що за дверима нікого немає. Активісти запропонували і тут організувати Штаб спротиву.

11:34 — Депутат облради Петро Ворона запропонував йти в обласну раду. Інші АТОвці сказали, що хочуть зайти до Валерія Головка. Почалися суперечки.

11:38 — Охоронець заявив, що голова ОДА у відрядженні. Однак, за словами отця Валерія, який присутній серед протестувальників, ще зранку Валерій Головко був на роботі і він з ним говорив.

11:44 — Мітингувальникам сказали, що Валерій Головко буде о 12-й. Тому зараз вони пішли до начальника поліції Полтавщини Олега Беха. Після цього повернуться до ОДА — у зелену залу, де чекатимуть голову ОДА. Якщо останній не вийде, в ОДА організують Штаб спротиву.

11:46 — Дорогою активісти знайшли машину Валерія Головка. З неї хочуть зняти державні номери. Ця Toyota належить власнику ТОВ «Крайт», помічнику Валерія Головка Геннадію Коваленку. Користується нею голова ОДА.

11:50 — Активісти вирішили не йти до поліції, а залишитися у зеленій залі, щоб зустрітися із головою ОДА.

Роман Товстий Роман Товстий

12:05 — До очікуючих вийшов заступник голови ОДА Роман Товстий. Він заявив, що у Києві був проведений з’їзд партії, де члени засудили події 5 квітня. До подій причетні депутати міськради та депутат облради Ірина Степаненко. Президія партії «БПП» вимагає розглянути дії причетних на місцях, а Ірину Степаненко відкликати з облради.

12:11 — Роман Товстий заявив, що основне зло — це мер і його заступник. До активістів також прийшов начальник поліції Полтавщини Олег Бех.

12:15 — Олег Бех повторив інформацію щодо затриманого та розшукуваного представників охоронної фірми «Скорпіон-2016». За його словами поліція направила звернення до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про призначення нового керівника атестаційної комісії.

Олег Бех та Руслан Бірюков Олег Бех та Руслан Бірюков

12:24 — За словами начальника поліції, слідчі близько року займалися меморіальними дошками. Вони провели низку слідчих дій, але цих осіб не встановили. «Ми кожну дошку охороняли особисто. Коли в п’ятницю з’їхалася велика кількість людей, щоб забезпечити порядок. Правоохоронці, які охороняли дошки, були відправлені на охорону порядку. В той день, коли була знято охорона дощок, їх і розбили. Це замовний злочин із спецтехнікою, яка глушила камери.» — сказав Олег Бех.

12:39 — Речник поліції області Юрій Сулаєв повідомив активістам, що правоохоронці мають відеозапис, де під час сутичок чоловік стріляв з предмета, схожого на пістолет. За словами Юрія Сулаєва, це охоронець арки в бронежилеті, який стріляв у протестувальників із пістолету.

12:49 — Валерій Головко і Олександр Біленький не прийшли в зелену залу ОДА. Присутні вирішили розійтися і прийти вже на сесію обласної ради.

Резолюція Резолюція

Дарина СИНИЦЬКА, Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»