У Полтаві активісти знесли ворота в арці «Газетного ряду» та віднесли їх до міськради (оновлюється)

Активісти знесли решітки в арці «Газетного ряду» та віднесли їх до міськради Активісти знесли решітки в арці «Газетного ряду» та віднесли їх до міськради

Замість ультиматуму підприємцю у Полтаві знесли ворота, якими він перекрив «Газетний ряд», і віднесли їх до міськради

Сьогодні, о 18:00 мешканці будинку на вул. Соборності (Жовтнева), 27 та представники близько 10 інших ОСББ зібралися біля «Газетної арки», щоб оголосили ультиматум ФОП Степаненко. У їх планах було публічного оголосити умови: якщо до вівторка, 21 березня, ворота з арки не приберуть, вони зроблять це самі.

Для ультиматуму, зокрема, долучилася асоціація ОСББ «Відповідальність. Справедливість. Єдність», куда входять будинки: «Альтанка, 4», «Альтанка 10а», «Полюсна, 5», «Ділова, 5», «Європейська, 139», «Вишиванка, 1»).

Так виглядала арка будинку на вул. Соборності, 27 вчора

Крім мешканців будинку №27, представників ОСББ та активістів, серед яких були й підлітки, біля арки ми помітили депутатів міської та обласної рад від партій «Свобода» та «Самопоміч». На місці також було близько 10 чоловіків, охороняли арку і приховували обличчя, а також юрист ФОП Степаненко Максим Пістряк.

Охоронці арки Охоронці арки

Коли, о 18:00 учасники зібралися біля арки, на місце прийшли молодики у масках. Вони почали ламати огорожу з металопрофіля перед входом в арку. В цей час у середині арки були охоронці, які почали бризкати перцевими балончиками. Це розізлило активістів. Оголосити ультиматум не вийшло. Люди, підігріті емоціями, долучилися до молодиків і почали зносити ворота. Спочатку вони прибрали передню огорожу, а потім, за допомогою болгарки, зняли перші ворота арки.

19:08 — За 5 хвилин після того, як почали трощити ворота, на місце приїхала поліція. Правоохоронці не завадили активістам і стояли в стороні.

19:20 — Коли другі ворота вже зняли, приїхала вантажівка з працівниками ФОП Степаненко і останні погрузили матеріали, які залишилися після активістів, та поїхали. Дві передніх залізних решітки активісти віднесли до будівлі Полтавської міськради. Вони лежать там і зараз.

19:30 — Основним аргументом мешканців будинку на Соборності, 27, є те, що арка — це їхня власність, і через міську раду це питання не мало проходити. На їх думку, влада порушила Закон України «Про ОСББ» та ст. 42 Земельного кодексу України.

19:40 — Коли ми запитали у активістів, чому вони в масках, ті відповіли — те, що вони роблять незаконно, тому, з метою безпеки, щоб їх не шукала поліція, закривають обличчя.

19:45 — Рештки загорожі розбирають робітники забудовника. Активісти, які зносили решітку, стоять осторонь і споглядають.

20:00 — Представники ФОП Степаненко заносять у вантажівку гіпсокартон. Разом з ним вони забрали й драбину (стрем’янку). Через це виник конфлікт і активісти заблокували машину. Останні хотіли використати драбину, щоб зняти рештки воріт.

Суперечки мешканців будинку та робітників ФОП Степаненко (Полтава, 2017.03.17) Суперечки мешканців будинку та робітників ФОП Степаненко (18+)

Продовжується знесення других воріт

Продовжується знесення других воріт Продовжується знесення других воріт

Нагадаємо, прохід через арку «Газетного ряду» 2 дні тому перекрили представники ФОП Степаненко. Це сталося за 2 дні після того, як суд відмовив мешканцям будинку по вул. Соборності, 27 у позові щодо заборони розміщення споруд у їхньому будинку.

Восени 2016 року мешканці вже робили подібні дії. Вони самотужки звільнили собі прохід, бо не отримали від нових орендарів жодного дозволу на користування землею.

Микола ЛИСОГОР, Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»