У Полтаві 4 червня офіційно стартує купальний сезон

Сезон пляжного відпочинку в обласному центрі офіційно стартує вже цієї неділі. Натомість, для рятувальників починається період напруженої роботи. На міських пляжах вони провели тренінги, підготували спеціальну техніку, а також розчистили дно річки та прибережні смуги.

Рятувальники обстежили 11 офіційних місць відпочинку. Дно річки водолази розчистили від скла, пластику, іншого сміття, що може зашкодити відпочивальникам. 

— Уже цієї неділі служба перейде на посилений режим роботи і працюватиме до 21 години. Офіційна зона спостереження — 37 кілометрів, — зазначив директор «Полтавської міської рятувально-водолазної служби» Євген Савчук.

Директор комунальної установи «Полтавська міська рятувально-водолазна служба» Євген Савчук Директор комунальної установи «Полтавська міська рятувально-водолазна служба» Євген Савчук

Протягом купального сезону фахівці працюватимуть у дві зміни. На кожній з них будуть присутніми 2 водолази, 2 рятувальники та медична сестра, з якими провели попередній інструктаж. 

— Повернути до життя людину, яка затонула, шансів дуже мало. Рахунок йде на хвилини, а дихальні шляхи швидко заповнюються водою. Адже людина, захлинаючись, п’є воду, яка потрапляє їй у черевну порожнину, — наголосив лікар медицини невідкладних станів, спеціаліст вищої категорії Любомир Ткач. — А найстрашніші травми, зазвичай, у пірнальників. Адже при недотриманні елементарних правил безпеки можна травмувати хребет. І тоді шансів залишитися живим та здоровим — дуже мало.

Лікар медицини невідкладних станів Любомир Ткач Лікар медицини невідкладних станів Любомир Ткач

До речі, за минулий купальний сезон потонули троє полтавців. Врятувати вдалося майже 40 чоловік. 

Рятувальники та медики просять всіх відпочивальників бути уважнішими, дотримуватися правил безпеки при плаванні. А також не перебувати довгий час під відкритим сонцем і не вживати алкогольних напоїв. Адже 90% тих, хто тонув, знаходились напідпитку. Рятувальники також попрохали дбайливо ставитися до місць відпочинку: не смітити на пляжах, не кидати у воду залишки їжі, пляшки, бо це несе загрозу життю та здоров’ю відпочивальників.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради