У Полтаві 16 липня відбудеться акція #SaveOlegSentsov

16 липня відбудеться акція #SaveOlegSentsov на підтримку 70 українських політв’язнів, утримуваних в Криму та Росії

16 липня в обласному центрі, о 13:00, перед театром Гоголя зі сторони вулиці Небесної сотні відбудеться акція в підтримку 70 українських політв’язнів.

Організатори акції — ГО «Полтавська платформа», наголосили на тому, що 14 травня цього року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити усіх українських політв’язнів. Він поставив на карту своє життя заради інших. Станом на 13 липня 42-річний Олег Сенцов голодує вже 61 день, Володимир Балух — 117, Олександр Шумков — 51.

Небайдужі люди у різних країнах світу підтримують Олега Сенцова і започаткували глобальну акцію #SaveOlegSentsov. Поки весь світ слідкує за Чемпіонатом світу з футболу в Росії, ми маємо нагадати, що Росія окупувала український Крим, веде агресивну війну на Донбасі та тримає за ґратами сотні заручників цієї війни — українського режисера Олега Сенцова, визнаного в’язнем сумління Міжнародною Амністією, мінімум 70 українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму, більше сотні українських військовополонених та цивільних заручників у підвалах на окупованому Донбасі.

Нагадаємо, що у травні в Полтаві показали фільм про Олега Сенцова — «Процес».

Навесні 2014 роки російські правоохоронні органи в Криму затримали Олега Сенцова за підозрою в тероризмі. У серпні 2015 його засудили до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням в організації диверсійної групи «Правого сектора» і проведенні терористичних актів на території Криму. Сенцов не визнав себе винним в інкримінованих йому злочинах, заявив про застосовувалися до нього тортур і назвав справу політичною і сфабрикованою. Низка міжнародних правозахисних і кінематографічних організацій виступили на підтримку Сенцова.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»