У Патлаївці шляховики за 1,5 мільйона «капітально» відремонтували 2000 м² другорядної дороги

Відремонтована другорядна частина вулиці Шевченка у Патлаївці Відремонтована другорядна частина вулиці Шевченка у Патлаївці

Кротенківська сільрада за 1,5 мільйона замовила капремонт вулиці Шевченка у Патлаївці, виконавець ТОВ «ДРСУ Полтава» вкрило другорядну ділянку дороги асфальтом на площі 2000 м

ФОП Євген Євгенович Чаплигін, який здійснює перевезення пасажирів в Кротенках, розповів «Полтавщині» про доволі сумнівний капітальний ремонт дороги в Патлаївці Кротенківської сільради. Почнемо з початку. 1 березня Кротенківська сільська рада оголосила конкурс на виконання капітального ремонту вулиці Шевченка в селі Патлаївка Полтавського району. Загальна кошторисна вартість будівництва склала 1 млн 499 тис. грн.

Замовлення було розбито на дві закупівлі — 699 тис. 997 грн та 735 тис. 177 грн. Загалом — 1 млн 435 тис. грн. Виконавцем робіт на цих допорогових закупівлях було обрано ТОВ «ДРСУ Полтава». Підрядник виконав й проект капітального ремонту — за що у червні отримав 27 тис. грн.

22 вересня Кротенківська сільрада в особі голови ради Андрія Щедрика та ТОВ «ДРСУ Полтава» в особі керівника Олега Денисенка уклала договір на проведення капремонту вул. Шевченка — 1403 м² дорожнього покриття. Перший авансовий платіж склав 210 тис грн, другий — 477 тис грн. Це трохи менше від заявленої суми в 699 тис грн, але суми в актах виконаних робіт, здебільшого, є меншими, ніж у договорі.

Додатковий договір Додатковий договір

20 жовтня сільрада уклала додатковий договір з «ДРСУ Полтава» на проведення капремонту — знову 1403 м², знову вулиці Шевченко, але за іншу суму, в 735 тис 177 грн. Таким чином, сільрада у жовтні «закрила» оголошену в березні суму капремонту дороги в 1,5 млн грн.

2015 рік

2017 рік. Гроші пішли на ремонт другорядної частини вулиці Шевченка у Патлаївці

Як повідомив Євген Чаплигін, Кротенківська сільрада чомусь замовила капітальний ремонт другорядної частини вул. Шевченка в Патлаївці, а центральна дорога Сем’янівки (Кротенок), також вул. Шевченка, — стоїть розбитою.

— Мої водії там їздять із максимальною швидкістю в 20 км/год. Центральна вулиця Шевченка у Кротенках фактично непроїзна. Такою вона стала за 6 років. Як стало мені відомо, Кабмін виділив кошти на ремонти доріг на рівень райрад. Дали суми і Кротенківській сільраді та сказали, щоб до кінця року гроші були освоєні. Їх і освоїли — поклали на тонкий шар щебеню асфальт. Довжина відремонтованої дороги — 705 м, ширина — 2,9 м. При цьому край асфальтового покриття, якщо на нього наступиш, ламається. Не думаю, що це можна назвати капітальним ремонтом. А ремонтників там немає — техніку вже забрали і поїхали.

Розбита вулиця Шевченка у Сем’янівці

Якщо повірити Євгену Чаплигіну та взяти довжину та ширину відремонтованої ділянки в Патлаївці, то виходить загальна площа — 2044 м². Це менше на 761,5 м² від загальної «квадратури», яка вказана у двох договорах.

Таким чином, якщо Кротенківська сільрада розрахується із підрядником і за другим договором (від 20 жовтня), то вийде, що майже 1,5 млн грн сільрада виплатить за далеко не капітальний ремонт 2000 м² другорядної ділянки дороги. А це 733 грн за квадратний метр. Тоді як центральна вулиця Сем’янівки (Кротенок) шостий рік стоїть без ремонту.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»