У новоствореній Коломацькій ОТГ капітально відремонтують школи та відкриють дитячий садок

Коломацький сільський голова Євген Почечун протягом дня провів зустрічі у трьох школах, які підпорядковуватимуться об’єднаній громаді: Коломацьцій, Степанівській та Василівський. У планах капітально відремонтувати освітні заклади. Також потрібно вирішувати питання відкриття дитячого садка.

Василівська та Коломацька сільські ради утворили об’єднану громаду. Вже 29 квітня тут пройдуть перші вибори. Один з пріоритетних напрямків розвитку новоствореної ОТГ — освіта. Тому Коломацький сільський голова Євген Почечун зустрівся з працівниками навчальних закладів, щоб поділитися своїм баченням розвитку цієї сфери. Він також відповів на запитання педагогів стосовно майбутнього об’єднаної громади. 

Капітальний ремонт шкіл найефективніший

Перша мета новоствореної об’єднаної громади — капітально відремонтувати освітні заклади. На думку Євгена Почечуна, це набагато ефективніше, ніж кожного разу міняти по кілька вікон. До цього школи підпорядковувалися району і тому важко було домогтися виділення коштів. А тепер вони перейдуть на баланс об’єднаної громади.

— Системний підхід найефективніший. Якщо ми маємо можливість зробити ремонт, то краще раз і надовго. Щоб не доводилося повертатися до цього питання багато років. А мати змогу просто покращувати оснащення наших шкіл, — розповів Євген Почечун.

На зустрічі у Коломацькій школіНа зустрічі у Коломацькій школі

Сучасне обладнання зробить навчання цікавішим

Зараз є багато обладнання, яке допомагає дітям краще сприймати інформацію. Це інтерактивні дошки, проектори. Ними потрібно обладнати усі класи. Крім того, у школах потрібні сучасні комп’ютери. І для занять учнів, і для вчителів. 

Євген Почечун попрохав педагогів у кожному навчальному закладі скласти список необхідного обладнання. Об’єднана громада закупить його до нового навчального року. 

Коломацька ОТГ також закуповуватиме для вчителів методичну літературу, оплачуватиме курси з підвищення кваліфікації. Раніше педагогам доводилося це робити за власний рахунок. 

Під час зустрічі у Василівській школі Під час зустрічі у Василівській школі

Коломацька ОТГ мотивуватиме вчителів працювати у її школах

Як і раніше вчителі шкіл, підпорядкованих Коломацькій ОТГ, отримуватимуть гарантовану державою зарплатню. Але об’єднана громада також зможе забезпечити для них надбавки. Це дозволить зберегти кваліфікованих кадрів, а також залучати спеціалістів з Полтави.

Для останніх у Коломацькій ОТГ створять службові квартири. Для цього відремонтують приміщення старого гуртожитку. Там також зможуть селитися медики, яких громада залучатиме до роботи. 

Збереження Степанівської школи та відкриття садка: як ОТГ вирішуватиме проблемні питання 

У Степанівській школі навчається найменше учнів з усіх навчальних закладів новоствореної ОТГ. Але Євген Почечун впевнений, що потрібно зберегти приміщення та робочі місця вчителів. Питання подальшого функціонування навчального закладу обговорюватиметься з громадою та педагогами.

Директорка Степанівської школи Світлана Муравйова Директорка Степанівської школи Світлана Муравйова

Ще одна проблема — відсутність у ОТГ свого дитячого садка. Зараз є кілька варіантів вирішення питання: створення їх при діючих навчальних закладах, або відкриття нового. Можливо, дитсадок функціонуватиме на базі Степанівської школи. Але в будь-якому разі, це питання одне з першочергових для новоствореної громади.

Андрій БОРОВИК