У Миргороді заборонили продаж алкоголю в нічний час — у Полтаві до питання не повертаються з 2016 року

У Миргороді з 22 години до 8 ранку (у зимовий період) і з 23 години до 8 ранку (у літній період) заборонений продаж алкоголю окрім цілодобових закладів ресторанного типу

18 травня, на 37-й сесії Миргородської міської ради, депутати проголосували за заборону торгівлі алкоголем в нічний час. А саме заборонили: роздрібну торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими та пивом (крім безалкогольного) в нічний час з 22:00 до 8:00 у зимовий період (з листопада по квітень (включно) та з 23:00 до 8:00 у літній період (з травня по жовтень (включно) у стаціонарних об’єктах торгівлі та малих архітектурних формах, крім закладів ресторанного господарства з цілодобовим режимом роботи.

Цим рішенням міська рада зобов’язала власників стаціонарних об’єктів торгівлі та малих архітектурних форм розмістити відповідні інформаційні таблички про заборону роздрібної торгівлі алкоголем у визначений час. Контролювати виконання рішення має Миргородський відділ поліції ГУНП у Полтавській області.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 22 березня ухвалила закон, який надав право органам місцевого самоврядування встановлювати заборону на продаж алкогольних напоїв у нічний час, а також дозволяє штрафувати торговельні заклади в зв’язку з порушенням правил продажу алкоголю.

До прийняття цього закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових» місцеві ради приймали відповідні рішення, однак через прогалини у законодавстві ці рішення скасовувались у судовому порядку. Тепер законодавці вирішили підсилити вагу рішенням органів місцевого самоврядування щодо заборони продажу алкоголю у нічний час.

До речі, у 2016 році аналогічний проект рішення Полтавської міськради розглядався на депкомісії, однак більшість депутатів вирішили, що продаж алкоголю у нічний час — це робочі місця та відрахування до бюджету. Тому проект навіть не винесли не розгляд сесії. Тоді ж більшість опитаних читачів «Полтавщини» (майже 60%) підтримали таку заборону.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»