У Миргороді суд призначив 3,5 роки умовно торговцю наркотиками та зброєю

Миргородський міськрайсуд виніс вирок торговцю наркотиками та зброєю, якого затримали у лютому 2017 року — він отримав 3,5 роки умовно

23 травня Миргородський міськрайсуд виніс вирок торговцю наркотиками та зброєю, якого затримали у лютому 2017 року.

10 лютого 2017 року правоохоронці затримали членів групи, які торгували наркотиками та зброєю. Двоє громадян віком 32 та 28 років протягом 2016-2017 років в орендованому гаражі виготовляли та розфасовували наркотики, які потім продавали. Крім цього, в орендованому приміщенні, переробляли стартові пістолети для стрільби бойовими набоями калібру 9 мм.

Тоді було відкрито два кримінальних провадження. Перше — за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 263 КК України), а друге — незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, за попередньою змовою групою осіб, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах чи особливо небезпечні наркотичні засоби або психотропні речовини (ч. 2 ст. 307 КК України). Підозрюваним загрожувало від 6 до 10 років позбавлення волі.

З 'явилося відео затримання злочинців на Полтавщині, які реалізовували гранатомети та вибухівкуСюжет «Надзвичайних новин», який вийшов після затримання

Згідно з матеріалами, що містяться в Єдиному реєстрі судових рішень, наразі обвинувачений один — Віталій Лепа. Його звинувачують у носінні, зберіганні, придбанні, передачі чи збуті вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263) та у незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні чи пересиланні наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ч.1 ст. 309 КК України)

У вироку вказано, що Віталій Лепа 18 грудня 2016 року близько 13-ї години продав пістолет EKOL «BOTAN» та патрони до нього за 3700 грн. Згідно з експертизою, цей пістолет — перероблена вогнепальна зброя.

9 лютого 2017 року, близько 18-ї години, під час обшуків у підозрюваного Віталія Лепи правоохоронці виявили пістолет Шмайсер ПСШ-790, який також перероблений під вогнепальну зброю. Крім того, того ж дня у помешканні підозрюваного вилучили пістолети Sauer, EKOL «BOTAN», Шмайсер ПСШ-790, гранату Ф-1 з вкрученим запалом, набої калібру 9 мм — 139 штук; набої калібру 5,6 мм — 108 штук; набої калібру 9×18 мм та два патрони інших калібрів. Згідно з висновками експертиз, всі пістолети є вогнепальною зброєю — більшість з них перероблені.

Гранатомет, який є на оперативних фото, у матеріалах справи відсутній

Також під час обшуку виявлено та вилучено було психотропну речовину — амфетамін та електронні ваги і ложку з нашаруванням тієї ж речовини.

Віталій Лепа у судовому засіданні свою провину визнав частково. Пояснив, що у липні 2016 року до нього звернулись двоє невідомих чоловіків, які вимагали повернути борг у 5000 грн, які він позичив у свого знайомого. Оскільки грошей у Віталія не було, він вмовив одного з чоловіків надати йому відстрочку. Той погодився, але нарахував відсотки за кожен прострочений день та наказав придбати в інтернеті стартовий пістолет і віддати його чоловіку, в якого Віталій позичив 5000. Через декілька днів Віталій знову зустрів тих чоловіків, вони віддали йому сумку та наказали зберігати її вдома. А також один з чоловіків пригрозив обвинуваченому, що якщо він не буде виконувати його вимог, то він засадить його у в’язницю. Він також погрожував фізичною розправою.

Всі речі, за словами Віталія Лепи, які були у сумці, він заховав у різних місцях квартири, щоб його родичі не знайшли їх і нічого не побачили. А потім 17 грудня Віталій познайомився у барі з чоловіком, якому потрібна була зброя для самозахисту. Через те, що у підозрюваного був борг з відсотками, він вирішив продати один з пістолетів за 3700 грн, про те, що пістолет перероблений під вогнепальну зброю ні продавець, ні покупець не знали.

Вину у зберіганні зброї та боєприпасів підозрюваний Віталій визнав повністю та розкаявся. А от щодо наркотиків, то повідомив, що ніколи їх не вживав, не зберігав та не знає взагалі, що це таке.

Провина обвинуваченого підтверджується показами свідків, які були учасниками процесу придбання зброї, а також протоколами обшуку, висновками експертів та відеозаписами проведення оперативної закупівлі зброї.

Суд вважає покази обвинуваченого щодо погроз та примусу зберігання зброї та наркотиків безпідставними, адже Віталій Лепа не повідомляв правоохоронцям про ці обставини під час досудового слідства. Крім того, вище згадана особа, у якої обвинувачений нібито позичав кошти, встановлена не була. Також покази обвинуваченого щодо наркотиків, які йому нібито підкинули, спростовуються доказами аудіо- та відеозйомок під час обшуків.

Тому суд вважає, що підозрюваний вчиняв правопорушення, у яких його звинувачують. Обставин, які б обтяжували чи пом’якшували покарання, суддя Юрій Сидоренко не вбачає.

Суд визнав винним Віталія Лепу та призначив йому 3,5 роки умовного покарання з іспитовим строком — 2 роки. Речові докази — пістолети, боєприпаси та наркотики — суд постановив знищити.

Нагадаємо, у 2016 році Октябрський районний суд Полтави своїм вироком затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченим, який привіз у Полтаву з зони АТО 14 гранатометів, та призначив йому 3 роки іспитового строку.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»