У Машівському районі знайшли рештки невідомого солдата

Під час будівельних робіт виявили близько 50 частин та фрагментів людських кісток

До Машівського відділення поліції надійшло повідомлення про те, що під час проведення будівельних робіт на території підприємства в с. Кошманівка виявили рештки людських кісток.

На місце події слідчо-оперативна група встановила, що робітники підприємства розкопали старий фундамент однієї із технічних споруд підприємства, під час розкопок на глибині близько 180 см було виявлено частину кістки людської гомілки, а в подальшому в даному місці виявлено близько 50 частин та фрагментів людських кісток — ребра, людський череп, та багато інших.

Також було встановлено, що дану будівлю здали в експуатацію в 1984 році, і до 2017 року будівельних робіт під фундаментом не проводилось. Кістки сильно зітліли та розколювались при найменшому дотику. Одна з версій озвучених старожилами села, що під час Другової світової війни неподалік даного місця знаходилось військове кладовище, і можливо дані кістки це все, що залишилось від воїна тих часів.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ст. 115 КК України, а рештки кісток вилучені та направлені на експертне дослідження за результатами якого, можна буде припускати про походження даних кісток.

Нагадаємо, що у 2011 році до братської могили села Світлогірське, що в Кобеляцькому районі, додалися останки дев’ятьох солдатів Великої Вітчизняної війни. Встановлено, що вони служили у 76-му полку 14-ї кавалерійської дивізії, яка у вересні 1941 року втримувала на Переволочній Кобеляцького району лінію оборони.

У тому ж році українці Санкт-Петербургу привезли на Полтавщину рештки радянського солдата, який загинув під Ленінградом.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»