У Мачухівській ОТГ десятки жителів відзначили Водохреще купанням та пікніком

Кількадесят людей взяли участь у хрещенському дійствіКількадесят людей взяли участь у хрещенському дійстві

На кількох водоймах громади у різних селах охочі долучилися до народних традицій.

— Водохреще закінчує цикл новорічно-різдвяних свят. І саме очищення у святій воді сьогодні дає нам змогу не лише поправити своє здоров’я, а й очиститися від негараздів, підготувавши ґрунт для якісних паростків майбутнього. На кожній безпечній водоймі нашої ОТГ відбулося святкування. Всюди заходи пройшли на високому рівні, — зазначив головний організатор всього, що відбулося, голова Мачухівської ОТГ Валерій Білоконь.

Отець Василь на богослужінні біля ставку в Мачухах Отець Василь на богослужінні біля ставку в Мачухах

Водохреще у громаді розпочалося із традиційної тематичної служби із освяченням води в храмі Святого Апостола Іоанна Богослова у Мачухах. Його провів отець Василь — тепер він священнослужитель нещодавно створеної Православної Церкви України. Але громада не відчула особливих змін, тому що і раніше у ній було мирно — прихожани рахувалися в Українській Православній Церкві Київського патріархату.

Традиційні народні гуляння, як завжди, відбулися на свіжому повітрі: на спеціально облаштованих для цього водоймах у Плоскому, Шевченках, Полузір’ї та в Мачухах.

Не всі жінки — сміливі, але всі — надійна група підтримки Не всі жінки — сміливі, але всі — надійна група підтримки

Народні пісні — найкращих супровід свят Народні пісні — найкращих супровід свят

Можна безкінечно довго дивитися на те як в ополонку пірнають інші Можна безкінечно довго дивитися на те як в ополонку пірнають інші

Велелюдно було на ставку поблизу Мачух — кількадесят жителів різного віку взяли участь у заході. Вони слухали важливі слова отця Василя та народні пісні у виконанні місцевого музики. Найсміливіші — занурилися у хрестоподібну ополонку.

— П’ять років ці відчуття переживаю. Їх не передати словами, вони неймовірні. Раджу всім спробувати, — зазначив один із таких сміливців, місцевий мешканець Михайло.

Михайло пятий рік поспіль окунається у хрещенську воду Михайло пятий рік поспіль окунається у хрещенську воду

Дітям було цікаво намочити в ополонці руки та вмитися. А потім час непомітно пройшов за розмовами і поїданням смачного плову, до якого на вибір давали гарячий чай або глінтвейн.

Кому гарячого плову Кому гарячого плову

Всі залишилися задоволені: сонячний зимовий день пройшов святково, мирно та дружно, як і планувалося.

Прес-служба Мачухівської ОТГ