У Кременчуцькому районі зафіксували спалах АЧС — під ліквідацію потраплять 1800 свиней

Кременчужан просять не купувати м’ясо та м’ясні продукти в місцях стихійної торгівлі через спалах АЧС в районі та запевняють, що Кременчук у карантинну зону не потрапить

У фермерському господарстві села Недогарки Кременчуцького району зафіксували захворювання на африканську чуму свиней. Підтвердили загибель 5 дорослих особин та трьох поросят. У районі планують встановити карантинну зону, до якої потрапить щонайменше 1800 свиней. Про це повідомила прес-служба Кременчуцької міськради.

31 січня Полтавська регіональна лабораторія ветмедицини підтвердила факт африканської чуми свиней у цьому фермерському господарстві. На сьогоднішні підтвердили падіння 5-х свиней і 3-х поросят. Про це повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцького міськвиконкому Ігор Чудаков.

Зараз фахівці відповідних служб проводять перевірку. Попередньо відомо, що у 3-кілометрову карантинну зону підпадає 1800 голів свиней, які мають бути ліквідовані. За словами Ігоря Чудакова, Кременчук не входить в зону ураження.

Заступник міського голови Кременчука Валерій Декусар зібрав оперативну нараду за участю керівників структурних підрозділів міськвиконкому, щоб попередити доступ до Кременчука ураженого вірусом АЧС м’яса свинини. Разом з тим кременчужан закликали не купувати м’ясо та м’ясні вироби в місцях стихійної торгівлі.

Нагадаємо, 17 січня у Чутівському районі знайшли труп дикого кабана, ураженого вірусом АЧС. В районі також встановили карантинну зону, у якій планували відстрелити та спалити усіх диких кабанів. За даними управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА, протиепізотичні заходи триватимуть до 1 березня цього року.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»