У Кременчуці завод екс-депутата облради розіграв тендер на 14 млн грн

Кременчуцька влада заплатить 14,1 млн грн «Кредмашу» за асфальтозмішувальну установку. Єдиним конкурентом заводу на тендері був його офіційний дилер.

На 14-мільйонному тендері на постачання асфальтозмішувальної установки для кременчуцьких комунальників було лише два учасника: «конкурували» завод «Кредмаш», президентом якого є екс-депутат облради минулого скликання від «Партії регіонів» Микола Данилейко, та його ділер «Укрбудекспорт».

КП «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» оголосило тендер на початку січня.

«Укрбудекспорт» одразу запропонував максимально допустиму ціну — 14 млн 100 тис. грн, «Кредмаш» понизив пропозицію на 14 тис. грн. Більше пропозиції ніхто не змінював.

Це й не дивно, адже «Укрбудекспорт» є офіційним дилером цього заводу. Більше того, власник «Укрбудекспорт» Іван Шмаровоз раніше мав спільне підприємство з Іваном Греком, який по довіреності представляв «Кредмаш» на цьому тендері.

Наразі договір з «Кредмашем» ще не підписаний, адже торги тільки-но відбулися. Проте зараз у кременчуцьких комунальників виходить пряма закупівля, адже тендер відбувся без конкуренції. Тобто, цілком можливо, що перед тендером ціна вже була узгоджена з виробником. Далі, комунальники оголосили тендер з очікуваною вартістю, яку вже насправді погодили. В результаті на тендер приходить завод, зі свої дилером, й перемагає з раніше вже узгодженою пропозицією.

Звичайно, що в країні не так багато виробників асфальтозмішувальних установок, тому не так просто знайти конкурентів на тендер. Проте у випадку відсутності конкурентів можна підписувати договір напряму. Тому досить дивно, що чиновники проводять тендер заради тендеру. Адже мета тендерної закупівлі зекономити, а не просто виконати норму та відзвітувати керівництву.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»