У Кременчуці відбулися тактичні навчання співробітників ДСНС

У Кременчуці протягом двох днів проходили навчання рятувальників Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області. На тактико-спеціальні навчання з гасіння різних видів пожеж приїхало керівництво ДСНС України та його регіональні представники.

На Полтавщині відбувся дводенний навчально-методичний збір із заступниками екстреного реагування територіальних органів Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Кременчуці. Тут провели тактико-спеціальні навчання рятувальників особового складу головного обласного управління ДСНС. До Кременчука приїхав також директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимир Демчук.

— Такі тренування проводять в цілях профілактики. Адже ми знаємо, найкращий метод боротьби — запобігти та підготуватися. Нехай навчання ними і залишаться — і рятувальники не стикнуться з масштабними аваріями, — зауважив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Володимир Салогуб, Роман Товстий, Володимир Демчук Володимир Салогуб, Роман Товстий, Володимир Демчук

Служба постійно проводить навчання. Тренування на місцях не такі масштабні, відбуваються із періодичністю раз на місяць. Їхня мета — підготовка особового складу підрозділів, які обслуговують підприємство. А також моніторинг готовності рятувальників до подібних викликів.

Одне з завдань провели на території Кременчуцького нафтопереробного заводу, одному з найпотужніших на Полтавщині. Тут відбулися тактико-спеціальні навчання з гасіння пожежі в резервуарних парках з нафтопродуктами.

— Впевнений, що мій особовий склад готовий до завдань будь-якої важкості. І жителі Полтавщини у повній безпеці, — наголосив начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб. — Ми провели навчання саме на тут, оскільки КНЗ — великий завод, і рятувальники повинні вміти орієнтуватися в таких ситуаціях.

Він додав, що навчання відбулися на КНЗ, адже 2015 року на нафтобазі під Києвом відбулася масштабна техногенна екологічна катастрофа. Там сталося загоряння нафтопродуктів, що спричинило вибухи на базі. У результаті пожежі загинуло шестеро людей, 15 отримали ушкодження.

Технічний пункт управління — штаб Технічний пункт управління — штаб

Єдиний в Україні оперативно рятувальний Єдиний в Україні оперативно рятувальний

Огляд сучасного обладнання та техніки Огляд сучасного обладнання та техніки

Регіональним представникам ДСНС показали технічний пункт управління — штаб ліквідації. Ця машина прибуває на масштабні події, і всередині здійснюється керівництво при надзвичайній ситуації. Звідси можна передавати інформацію до київського кризового центру через супутниковий зв’язок, та полтавського обласного пункту управління ДСНС й ОДА. Його Полтавське управління отримало в минулому році від головного офісу Служби, тут зробили його дообладнання. Це перший автомобіль, який їде за пожежною технікою та здійснює організацію гасіння й ліквідацію надзвичайної події.

Роман Товстий також звернув увагу на єдиний в Україні оперативно-рятувальний автомобіль. Всередині встановлено супутникове обладнання, сучасна телекомунікаційна апаратура та апаратура радіозв’язку, яка передає трансляцію з місця надзвичайної ситуації до потрібних Службі пунктів.

— Я підніму питання закупівлі цього автомобіля для Полтавського управління ДСНС на сесії цього року. Його реально придбати на основі співфінансування з держбюджетом. Така машина необхідно в кожному регіоні, придбати її для нашої області — важливо. Це полегшить роботу наших рятувальників, — додав Роман Товстий.

Тестування автомобіля КрАЗТестування автомобіля КрАЗ

Такі ж навчання пройшли і на прикладі гасіння великої складської будівлі на території Кременчуцького автомобільного заводу. Дводенні заходи завершилися переглядом автомобілів KрАЗ, які виготовляють в Кременчуці, та їхніх можливостей на майданчику з перепонами.

Прес-служба Полтавської ОДА