У Кременчуці троє людей захворіли на ботулізм — в Україні немає потрібної сироватки

У Кременчуці троє людей захворіло на ботулізм — один у тяжкому стані, стан двох інших середньої тяжкості

На Полтавщині троє людей захворіло на ботулізм — наразі вони знаходяться в реанімаційному відділенні лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька». Про це повідомляє прес-служба Кременчуцької міської ради та виконавчого комітету.

Двоє хворих — подружжя з села Павлиша, вони знаходяться у тяжкому стані, ще одна хвора — кременчужанка, її стан середньої тяжкості.

Причиною хвороби стала копчена риба, яку хворі придбали в районі Крюкова в місці несанкціонованої торгівлі.

Головний медик Кременчука Дмитро Петращук наголосив, що в Україні сироватки проти ботулізму наразі немає. Міністерство охорони здоров’я повідомило, що сироватка з’явиться не раніше серпня поточного року.

Кременчуцька комісія винесла рішення, що місця несанкціонованої торгівлі повинні посилено контролюватися відповідними спецслужбами. Керівники ринків повинні посилити контроль за перевіркою якості та реалізацією товару.

Нагадаємо, що в Україні першопричиною ботулізму є риба і рибопродукти домашнього виготовлення, як правило — в’ялена та копчена. Ботулізм — тяжке харчове отруєння, яке виникає внаслідок потрапляння в організм людини чи тварини з їжею токсину бактерії ботулізму.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»