У Кременчуці провели акцію «Ми не купуємо першоцвіти»

Молодь Кременчука провела акцію проти квіткового браконьєрства, роздаючи людям паперові квіти та інформуючи про першоцвіти, занесені до Червоної книги

Учора у Кременчуці відбулася акція проти квіткового браконьєрства «Ми не купуємо першоцвіти». Захід провели Молодіжний парламент Кременчука та Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій за підтримки Кременчуцької міськради. Про це повідомили «Кременчуцькі новини».

КРЕМЕНЧУК. «МИ НЕ КУПУЄМО ПЕРШОЦВІТИ!»

Суть акції полягала у тому, що молодь роздавала кременчужанам паперові квіти. Цим вона хотіла нагадати, що такі вироби отримувати приємніше, аніж купувати проліски та інші рослини, занесені у Червону книгу, які продавці незаконно зрізають.

Подібні акції проводилися у лютому у Полтаві та інших районах області.

За даними Нацполіції, щорічно за сезон (лютий-квітень) в Україні незаконно збирають та реалізують близько 20 мільйонів першоцвітів, занесених до Червоної книги України. Найбільший їх пік продажу припадає на 14 лютого (День Святого Валентина та на 7-8 березня (Міжнародний жіночий день). При цьому продаж черемші за весь період становить близько 50%, підсніжника — 24%, сон-трави — 21%, білоцвіту — 1%, шафрану — 2%, інших первоцвітів — 2%.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»