У Кременчуці пільговики отримали молодіжні кредити на придбання квартир на 14,5 млн грн

Вчора на Полтавщині здали в експлуатацію житловий будинок для воїнів АТО, працівників освіти, багатодітних родин та спортсменів міжнародного класу. Державний та місцеві бюджети виділили кошти на 36 пільгових кредитів.

На Полтавщині реалізуються програми з забезпечення житлом молодих громадян пільгових категорій. Житло у новому будинку цього разу отримали жителі Кременчука. На його відкриття приїхали представники Полтавської ОДА — голова Валерій Головко, його заступник Олег Пругло, Директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан, а також голова «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву» Сергій Комнатний і міський голова Кременчука Віталій Малецький.

— Ми продовжуємо вкладати в майбутнє самостійної, спроможної країни, — наголосив Тимофій Голбан. — Наш департамент є головним розпорядником забудови та цілком підтримує такі починання.

Перерізання стрічки Перерізання стрічки

Завдяки державним та місцевим житловим програмам мешканцям Кременчука надали 36 житлових кредитів. Держмолодьжитло надало 11 кредитів за рахунок власного капіталу фонду на суму майже 3,4 млн. грн. З місцевих бюджетів виділили 10,7 млн. грн для надання ще 24 молодіжних кредитів. Кошти на позику також виділялися з держбюджету. 

До квартир вже в’їхали 5 родин учасників АТО, 6 багатодітних сімей, 1 майстер спорту України міжнародного класу, член штатної збірної команди України з легкої атлетики і учасниця 31-х Олімпійських ігор.

На 8 поверсі квартиру отримала багатодітна сім`я загиблого учасника АТО Олега Кукси. Її надали родині за рахунок коштів державного бюджету. 

— За традицією, першою в новий будинок має зайти кішка, аби життя у ньому було щасливе. Ми сьогодні запустили не звичайну кішку. Наша тваринка — символ поваги військовим, які оберігають нас. Ми знайшли її хворою та вилікували. Так само роблять наші бійці на Сході. Ми захоплюємося їхніми великими серцями та внутрішніми силами, — розповіла працівниця кременчуцького КП «Спецсервіс» Марина Кажушко.

Родина Дем'яненків Родина Дем’яненків

Родина Дем`яненків — одна з тих, хто отримав кредит на квартиру за програмою. Вони встали на облік Джержмолодьжитла 3 роки тому і зараз вже мають нову домівку. Сім’я має трьох дітей та житиме в трикімнатній квартирі. Родина юриста Олексія сплачуватиме 50% кредиту протягом 35 років.

— Умови, що пропонує фонд дуже вигідні в наш час. Особливо, поки мати виховує трьох малих дітей через що й не працює, — пояснив Олексій. — Я вважаю, така програма — гарний метод привити патріотизм дітям. Вони бачать, що держава піклується про них. Таке відкладається в пам’яті.

Вартість квартири для кожного пільговика вираховується персонально і залежить від обставин людини. При наданні пільгових молодіжних кредитів генеральне управління використовує рейтингову систему, яка відбирає кандидатів. Подати запит можна на сайті Держмолодьжитла.

Запуск кішки до квартири Запуск кішки до квартири

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

— Домівка — основа родини, а значить і держави. Необхідно підтримувати молодих громадян країни, які вже роблять вклад у розвиток держави, — прокоментував Сергій Комнатний.

Будівництво дому почалося у 2014 році. 116-квартирний будинок звело ТОВ «АКБ-ЛІНК». Інвестором виступило Полтавське регіональне управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

— Ініціатива підтримки пільговиків країни житлом Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка активно реалізується на Полтавщині. А цей конкретний об’єкт — приклад співпраці різних гілок влади на високому рівні. Нехай у ваших нових домівках панує любов і благополуччя, — привітав новоселів Валерій Головко.

Уже цього тижня голова Полтавської ОДА спрямує 2 мільйона гривень на співфінансування 50% вартості майбутнього житла кременчуцьким бійцям АТО.

Прес-служба Полтавської ОДА