У Кременчуці під міськвиконкомом протестувальники били на сполох через екологічну катастрофу в місті

Вчора ввечері біля міськвиконкому відбувся екомітинг. Предмет обговорення – сморід, який труїть жителів міста кожної ночі.

Городяни та експерти висловлювали свої думки щодо екологічної ситуації в місті і вимагали прийняття рішення на рівні громади.

Висловлювання у бік влади були доволі різкими: “Мер спокійно спить і не відчуває, як смердить?.. Влада не виконує своїх функцій, тільки займається констатацією фактів й забалакуванням теми… У мерії сьогодні збирали екологів, однак ні громадян, ні активістів не запросили… Потрібно вдаватися до активних дій, перекрити шляхи, поставити біля підприємств пости і заміряти викиди щодобово, зупиняти роботу на підприємствах по одному і тоді нарешті влада зрозуміє, що це вже велика проблема, що це – екологічна катастрофа”.

Однак влада міста мітинг проігнорувала – ні міський голова Віталій Малецкий, ні його заступник з екологічних питань Володимир Пелипенко до мітингувальників не вийшли.

Розділили з мітингувальниками стурбованість проблемами тільки місцеві депутати Оксана Піддубна, Тетяна Сидерка й Руслан Ульянов.

Мітингувальники ухвалили резолюцію: розмістити на сайті міськради усі документи щодо екологічної ситуації в місті; звернутися до міністра охорони здоров’я з вимогою впровадити у місті програму клінічних досліджень щодо впливу шкідливих викидів на городян і оприлюднити дані щодо захворюваності; депутатам міськради визнати в місті екологічну катастрофу і адресувати відповідну пропозицію до Президента; поновити діяльність СЕС, екологічної поліції й екопрокуратури; вимагати від нардепів Жеваго та Шаповалова напрацювання екологічних законопроектів; оновити обладнання муніципальної еколабораторії; облаштувати стаціонарні екопости; створити контролюючу комісію за роботою КЗТВ та інше.