У Горішніх Плавнях від ботулізму помер 57-річний місцевий мешканець

Через споживання неякісної риби у Горішніх Плавнях від ботулізму помер 57-річний чоловік

9 червня у міський лікарні Горішніх Плавнів (Комсомольськ) від ботулізму помер місцевий мешканець, 1960 року народження. Про це, учора, 12 червня, під час апаратної наради, повідомив начальник управління з питань цивільного захисту населення Віктор Стеблянко.

За інформацією управління, діагноз захворюваному встановили 6 червня. Він звучав як харчова токсикоінфекція (ботулізм).

Як повідомило ТСН, після звернення до лікарні чоловік отримував лише загальномедичну допомогу. Необхідної для лікування сироватки у закладі не було. Пізніше препарат знайшли та ввели хворому. Це не допомогло і симптоми отруєння посилилися. Життя чоловіка лікарям врятувати не вдалося.

В Україні зафіксували третю смерть від ботулізму

Фахівці з’ясували походження риби, якою отруївся мешканець Горішніх Плавнів. Її виготовив та закоптив підприємець у селі Келеберда Кременчуцького району. Копчену рибу чоловік купив у магазині.

Зараз спеціалісти проводять лабораторні дослідження усієї риби цього виробника.

Наразі це вже третя смерть від ботулізму в Україні.

Довідково. Ботулізм (з лат. botulus — ковбаса) — гостре токсико-інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин Clostridium botulinum. Хвороба характеризується приступами м’язової слабкості та паралічем м’язів ока, неповним паралічем кишечника, розладами нервової системи, при тяжкому перебігу — синдромом ураження черепних нервів і гострою дихальною недостатністю.

Нагадаємо, саме через поширення захворювань на ботулізм правоохоронці почали перевіряти рибні підприємства. У результаті на Полтавщині викрили посадовців Держрибагентства, які «кришували» незаконний вилов та продаж риби без санітарних перевірок. Через вживання виловленої таким чином риби і були захворювання на ботулізм в області. До схеми також були причетні підприємці, один з яких намагався підкупити поліцейського, щоб той не притягував його до відповідальності та повернув вилучене майно. Само ж держпідприємство заперечило причетність своїх співробітників до цього випадку.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»