У Головачі відкрили перший на Полтавщині військово-патріотичний табір відпочинку

Парашутна техніка, навички володіння зброєю, рукопашний бій, інженерно-саперна справа, тактична та розвідувальна підготовки. Всьому, що потрібно знати та вміти майбутнім воїнам, вчать у «Юному десантнику». Це — перший військово-патріотичний табір на Полтавщині.

Табір відпочинку «Юний десантник» відкрили в селі Головач Полтавського району, на базі обласного дитячого оздоровчого центру «Маяк». Осередок створили в рамках обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки. Школярі та юнаки в таборі відпочивають безкоштовно.

— На облаштування табору «Юний десантник» цьогоріч з обласного бюджету виділили 700 тисяч гривень, — зауважила директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко. — За них придбали продукти, форму для дітей, намети, макети зброї та все необхідне обладнання. Адже відпочиваючі будуть жити в умовах, наближених до природних.

Олена Харченко та голова громради при ОДА Володимир Голуб Олена Харченко та голова громради при ОДА Володимир Голуб

Відпочивальники Відпочивальники

За відпочинком та неабияким досвідом діти до табору з’їхалися зі всієї Полтавщини. І, переважно, це — вихованці різноманітних гуртків військово-патріотичного, спортивного чи туристичного спрямування. Наприклад Микола — учень 10 класу Балясненської ЗОШ Диканського району. У вільний від навчання час він вчиться ходити по канату та долати перепони. Бо хлопець — вихованець гуртка зі спортивного туризму.

Микола та Карина Микола та Карина

— Гурток відвідую близько року. Вже неодноразово брав участь у різноманітних змаганнях, маю відзнаки. У таборі хочу вдосконалити свої навички. Адже в майбутньому, можливо, вони мені знадобляться, бо мрію служити в ЗСУ.

А ось Карина подібних гуртків не відвідує. До табору її привело захоплення предметом «Захист Вітчизни». Дівчина вчиться в 11 класі Диканської гімназії. З майбутньою професією вона ще не визначилася. Проте, знає точно: набуті в військово-патріотичному таборі знання їй точно зайвими не будуть.

— Не впевнена, що хочу бути військовослужбовцем, але переконана, що я тут добре проведу час. До того ж, зможу наступного навчального року демонструвати кращі результати з предмету «Захист Вітчизни» та отримати вищу оцінку. А враховуючи, що я навчаюся у випускному класі, то це дуже важливо. 

Елемент навчання Елемент навчання

Загалом, 90 дітей та юнаків, віком від 12 до 18 років, відпочинуть у новому таборі «Юний десантник». Освоїти навички військово-патріотичного виховання їм допомагатимуть 14 інструкторів — військові, учасники АТО, педагоги.

— У таборі діти освоюватимуть парашутну техніку, рукопашний бій, вдосконалюватимуть навички володіння зброєю, вивчатимуть інженерно-саперну справу, а ще пройдуть тактичну та розвідувальну підготовки, — розповів директор військово-патріотичного табору «Маяк» В’ячеслав Курган. 

Зміна в таборі «Юний десантник» триватиме 2 тижні. Офіційне закриття відбудеться 8 липня.

Прес-служба Полтавської ОДА