У Головачі почали реконструкцію табору «Маяк»

Заступник голови ПОДА Роман Товстий разом з директором Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофієм Голбаном перевірили хід реконструкції табору «Маяк». Тут вже розпочали демонтаж.

Табір «Маяк» заснували ще у 1953 році. Він був першим закладом такого типу на Полтавщині. Його планували реконструювати ще у 1986 році. Але тоді проект «заморозили», бо забракло коштів. Тому до цього часу тут не проводилися масштабні роботи. Зараз у таборі проводять реконструкцію.

Сучасний та показовий комплекс планують відкрити вже у 2020 році. Тут все залежить від фінансування. 

— Плануємо виходити з цим комплексом для співфінансування з Державним фондом регіонального розвитку (ДФРР). За їхньої підтримки проведемо дофінансування у наступному році та завершимо проект, — говорить Роман Товстий.

На цей рік запланували реконструкцію восьми будівель: 4 спальних корпуси, двоповерховий корпус під готель, медпункт, бібліотека під громадський центр та літній павільйон. А взагалі у планах реконструювати всю базу.

Фасади планують зробити з екологічних матеріалів та оздобити легкими геометричними формами. Завдяки цьому зберігатиметься тепло у приміщенні та не руйнуватимуться стіни. Це також дасть змогу заощадити кошти на опаленні.

Проведення підрядником демонтажних робіт

— Зараз демонтуємо 4 спальних корпуси. На їх місці будуть нові трьох поверхові будівлі. Вони будуть енергозберігаючими. Та особливість проекту у сучасному дизайні та оздоблені, — говорить Тимофій Голбан. 

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

Місяць тому провели тендери та визначили підрядників. А зараз вже приступили до роботи, яку проводять у два етапи. Перший — реконструкція житлових та інших приміщень для відпочиваючих. А на наступному займатимуться спортивним комплексом.

Перемогу у 4-х тендерах на реконструкцію табору отримала компанія «Марк строй». Її робітники займаються реконструкцією житлових приміщень. Вже почали роботи на базі:

— Практично повністю демонтували спальний корпус № 3. Інші плануємо завершити за місяць, — додав директор компанії «Марк Строй» Володимир Швайковський.

А з вересня вже заллють фундамент та приступлять до будівельних робіт. 

Влітку активний відпочинок як ніколи необхідний дитині. Особливо, коли для цього буде якісна база. Одна з переваг місце розташування табору — сосновий ліс. Тому діти можуть приїздить сюди не тільки для відпочинку, а й для оздоровлення.

— Ми робимо сучасний табір. Усе робитимемо на рівні, який відповідатиме сьогоднішнім стандартам. Це наша інвестиція у майбутнє, — розповів голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Табор також функціонуватиме як тренувальна база для спортсменів. Вони зможуть проходити тут збори. 

— Попереду ще багато роботи. Але те, що «Маяк» стане одним з кращих таборів в області — факт. Для наших талантів теж гарні новини. Табір можна буде чудово використовувати, щоб підготуватися до змагань, — розповів Роман Товстий.

Прес-служба Полтавської ОДА