У Глобинському районі заступник начальника обласної рибінспекції підстрелив мотоцикліста

Юрій АнтоненкоЮрій Антоненко | Колаж з відео телеканалу «Лтава»

Постраждалий стверджує, що поїхав у ліс за березовим соком, де зустрів чиновника, який тричі вистрілив у нього із неслужбової зброї

Постраждалий місцевий мешканець стверджує, що поїхав у ліч за березовим соком, де зустрів чиновника, який тричі вистрілив у нього із неслужбової зброї

30 квітня в районі села Липового Глобинського району, де річка Сула впадає у Дніпро, Юрій Антоненко, заступник начальника Полтавського рибоохоронного патруля № 1, із травматичного пістолета тричі вистрілив в бік 25-річного місцевого мешканця — Олександра Ващенка. Про це стало відомо зі слів самого постраждалого.

— Того дня я поїхав на мотоциклі до лісу, щоб набрати березового соку. Там — вузька лісова дорога. Назустріч вийшов Юрій Антоненко, коли ми порівнялися, то він почав стріляти в мій бік, я почав тікати, але одна куля влучила у моє праве стегно. Не зупиняючись я поранений приїхав додому, в село Липове. Викликав швидку. Медики зафіксували проникаючу, на 1 см, рану, від гумової кулі. Також я написав відповідну заяву до поліції. Як мені відомо, правоохоронцям Юрій Антоненко пояснив, що це я хотів збити його мотоциклом, тому він вистрілив у колесо. Але навіщо стріляти гумою по гумі? Також він відмовився надати поліції пістолет, адже це не його службова зброя. Наскільки мені відомо, тепер він десь переховується, а поліція планує здійснити відповідні обшуки, щоб знайти цей пістолет.

Інцидент стався на території Нижньосульського національного природного парку, який розташований на 18 тис га. Тому Юрія Антоненка, який раніше очолював Сулинську рибінспекцію, місцеві мешканці знають, але, зі слів Олександра Ващенка, не з кращого боку:

— Він поводить себе, як «крутий», спілкується зверхньо, може образити. Усім говорить, що у нього скрізь — «зв’язки», що до нього приїжджає депутат Добкін, щоб порибалити на Сулі. Хочу, щоб цей випадок набув розголосу, адже я тимчасово втратив працездатність, а рибінспектор, ховаючись за зв’язки, не понесе відповідальності.

Нагадаємо, на території Полтавщини є два великих водосховища, де знаходяться найбільші нерестилища: ділянки Нижньосульського національного парку та гирла Ворскли.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»