У ГАЛЕРЕЇ МИСТЕЦТВ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ ВСЕСВІТНЬОВІДОМОГО ХУДОЖНИКА ВІКТОРА КУЗЬМЕНКА, ЯКИЙ ПРОІЛЮСТРУВАВ ПОНАД 400 КНИГ

Експозиція має назву « По країнах і континентах»

Віктор Кузьменко народився у родині військовслужбовця, його сім*я часто переїздила з місця на місце. Потяг до нових краєвидів залишився у нього на все житя і став поштовхом для малювання. Він вступив до Львівського поліграфічного інституту ім Федорова, згодом стає пофесійним художником. У свої доробки вносить елементи нової поетики, складної образності.З початком «відлиги» 60 х років Кузьменко пробує сили у найрізноманітніших жанрах та стилях. Отримує визнання. Відтак, починається співпраця з найвідомішими видаництвами « Веселка», « Дніпро», «Молодь», «Таврія» та іншими.Загалом, він створив ілюстрації для понад 400 книг, як класиків, так і сучасників. А ще – зарубіжних письменників.

« Я вперше побачив роботи Кузьменка у дективних романах болгарських авторів- розповівмеценат та колекціонер Олексій Петренко – і вони справили на мене незабутнє враження».

За роки діяльності Віктор Кузьменко об*їхав всю територіюколишнього Радянського Союзу, а потім наприкінці 70 та у 80 рокахпобував у Центральній та південній Америці. Результатом подорожей щоразу ставали цикли нових робіт.

« Він відчув історію, культуру, колористику, традиції, і все це через себе трансформував. Іноді, якщо поглянути поверховим поглядом на виставку, то бачиш просто яскраві красиві картинки, але якщо підійти ближче, і роздивитися уважніше, то він зумів показати не лише народну традицію, а і трагізм історії народу . Взагалі, я вважаю, що це унікальна постать, унікальний художник. В нього дуже різноманітні техніка. Дуже складна. Неймовірно. Тому я думаю всі, хто прийде до музею на цю виставку, будуть вражені.» –Говорить директор Галереї мистецтв Ольга Курчакова

Триватиме виставка до кінця місяця, апершого квітня у Галереї мистецтвстартує «Карлюка -2018»