У Чутівському районі зафіксовано новий спалах африканської чуми свиней

Чутівський район став шостим в області, де нинішнього року зафіксували випадки захворювання свиней на африканську чуму.

Про це, під час щотижневої апаратної наради у Полтавській ОДА, повідомив начальник обласного управління цивільного захисту населення Віктор Стеблянко.

Він зауважив, що на сьогодні через небезпечну хворобу свиней карантин встановлено у п’яти районах Полтавщини — Великобагачанському, Шишацькому, Котелевському, Карлівському та Кобеляцькому. Ситуацію в останньому ускладнює той факт, що африканську чуму свиней зафіксовано у дикій природі. А контролювати поширення небезпечної недуги серед популяції диких свиней надзвичайно важко.

Учора увечері захворювання лабораторно підтвердили і в Чутівському районі. Зараз там запроваджують карантин.

Віктор Стеблянко Віктор Стеблянко

Віктор Стеблянко звернувся до засобів масової інформації, голів РДА, щодо посилення роз’яснювальної роботи серед населення:

— Якщо людина не в змозі забезпечити відповідні умови утримання поголів’я, то не повинна розводити тварин. Адже таким чином вона наражає на небезпеку не лише себе і своє господарство, а, в принципі, економіку області.

Нагадаємо, що африканська чума свиней небезпечна тим, що від неї не існує ні щеплень, ні лікування. Убезпечити від хвороби може дотримання технології вирощування свиней. Йдеться про закритий тип утримання тварин і забезпечення їх кормами із безпечних районів, де немає карантину.

Прес-служба Полтавської ОДА