У Бердянську полтавська греко-католицька молодь розпочала табір «Credo»

Учасники табору — греко-католицька молодь з Полтави Учасники табору — греко-католицька молодь з Полтави

Вчора у Бердянську Запорізької області розпочався молодіжний табір «Credo». Його учасники — греко-католицька молодь із парафії Пресвятої Трійці у Полтаві.

Таборування на березі Азовського моря організовує молодіжна організація «Українська молодь — Христові», що діє при Свято-Троїцькому храмі УГКЦ у Полтаві.

Духівник полтавських УМХістів, отець Максим Кролевський, розповідає, що літнє таборування — добра нагода, щоб поспілкуватися про християнські цінності, духовно відновитися перед початком навчального року та здружитися, тобто побудувати домашню атмосферу та почуття родинності всередині власної парафії: 

— А самі умови та обставини проведення молодіжних таборів дають змогу в кращий, доступніший спосіб пізнати Христа, донести Слово Боже до тих, хто його ще, можливо, ніколи не чув.

Цей рік в Українській Греко-Католицькій Церкві присвячений 125-літтю від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Тому духовна програма й тематика молодіжного табору побудована так, щоб молоді греко-католики могли якнайкраще пізнати та збагнути велич цієї постаті.

Голова полтавської молодіжної спільноти «Українська молодь — Христові» Богдана Павлишин, пояснює, що такі табори виявляють серед молоді християнських лідерів, громадських активістів — тих, хто у майбутньому стане рушієм суспільних змін:

— Такі табори допомагають молодим людям відчути себе дітьми Божими, зрозуміти людську велич та гідність, знайти відповіді на багато актуальних питань сьогодення.

Під час таборування молоді греко-католики з Полтави моляться за своїх жертводавців та усіх тих, завдяки яким став можливим і відбувається молодіжний табір «Credo».

Довідка: Полтавський осередок молодіжної організації «Українська молодь — Христові» створений 7 грудня 2014 року на базі парафії Пресвятої Трійці УГКЦ.

УМХ — це організація, заснована митрополитом Андреєм Шептицьким у Галичині в 1930-х роках. У наш час її осередки функціонують як християнські клуби за інтересами, і до них можна вступати незалежно від конфесійної приналежності.

До УМХ в Полтаві приходить як місцева молодь, так і родом з інших частин України, які тут живуть, працюють або навчаються. Молоді люди хочуть разом показати, що Церква — не обов’язково лише для старшого покоління. 

Духовний наставник спільноти — отець Максим Кролевський. Священик також навчає молодь італійської мови.

Роман ПОВЗИК