У 2019 році Полтава планує витратити 107 млн грн на розвиток електротранспорту

Один з трьох службових («технічних») тролейбусів, які є на балансі КП «ПЕАТ»Один з трьох службових («технічних») тролейбусів, які є на балансі КП «ПЕАТ»

У рамках програми розвитку електротранспорту на 2019 рік Полтава планує придбати 7 нових тролейбусів і витратити 5,5 млн грн на лінію через Огнівку

21 грудня 32 депутати Полтавської міськради внесли зміни до Програми розвитку міського електротранспорту м. Полтава на 2018-2020 роки. Відповідно до них, з бюджету виділили 107,8 млн грн на 2019 рік для придбання нових тролейбусів, ремонту старих і будівництва тролейбусної лінії.

Нагадаємо, що цю програму міськрада затвердила це на початку 2018 року. Вже тоді закладалися кошти на заміну старих тролейбусів та прокладання тролейбусної лінії через мікрорайон «Огнівка». На реалізацію програми у 2018 році планувалося витратити 84 млн грн.

Цього року фінансування трирічної програми розвитку електротранспорту планують продовжити — із невеликими змінами.

— У нас залишилося дві «спарки». Ми продовжуємо реалізацію програми з їхнього переобладнання. На цей рік просимо вас виділити кошти на переобладнання технічних тролейбусів для обслуговування нашого електротранспорту. Враховуючи те, що ми продовжуємо переговорний процес з ЄБРР і сподіваємося, що тролейбусний парк на кінець року поповниться новими тролейбусами, у нас є технічна необхідність вдосконалення «технічок», які обслуговують ці тролейбуси, — пояснив заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко на профільній депутатській комісії.

Відповідно до прийнятої на сесії Програми зі змінами, у 2019 році планують такі заходи як:

  • придбання 7 нових тролейбусів — 42 млн грн;
  • модернізація 2 тролейбусів («спарки») з переобладнанням — 6 млн грн;
  • модернізація спеціального технічного тролейбуса — 4 млн грн;
  • придбання автовишки — 1 млн грн;
  • будівництво тролейбусної лінії в мікрорайоні «Огнівка» — 5,5 млн грн;
  • будівництво трьохагрегатної модульної комплектної тягової підстанції — 37,6 млн грн;
  • реконструкція існуючих тягових підстанцій — 5,9 млн грн.

Поки що Полтава розраховує лише на власний бюджет. Інші джерела фінансування залучатимуть, коли дійдуть з ними домовленостей.

Нагадаємо, цього літа у Полтаві запланували здати на металобрухт три пасажирські тролейбуси 1993 та 1999 р.в. та один технічний 1988 р.в., які вже відслужили свій вік. Втім, до виконання відповідного рішення справа так і не дійшла. Припускаємо, що модернізувати для подальшого використання можуть один з цих тролейбусів.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»