У 2018 році на Полтавщині розвиватимуть туризм і страхову медицину

Сьогодні відбулося розширене засідання колегії Полтавської ОДА під головуванням голови Полтавської ОДА Валерія Головка. На порядок денний винесені три питання: підсумки економічного й соціального розвитку та виконання бюджету за 2017 рік, питання збереження культурної спадщини Полтавщини, її розвиток і популяризація, а також розробка й реалізація програм добровільного медичного страхування.

Щодо підсумків економрозвитку за 2017 рік на виконання Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного й соціального розвитку України» відзвітувалася директорка Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко:

— За результатами трирічної роботи в Полтавській області вже створені 43 ОТГ — найбільше з них у 2017 році. Вони об’єднали у своєму складі 155 місцевих рад — це 31% від існуючих, і 27% від загальної площі області.

Директор Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко Директор Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначив, що в цьому році Полтавщина перетне 70-ти відсоткову межу об’єднання територіальних громад:

— Ми повинні підтримувати реалізацію головної реформи — децентралізації. Це дасть можливість зібрати додаткові кошти, якісь вивести з тіні, щоб вони надходили до місцевих бюджетів.

За рахунок об’єднання у 2017 році 18 ОТГ вийшли на прямі міжбюджетні відносини та збільшили свої доходи у 2-5 разів. П’ять ОТГ входять до рейтингу найуспішніших громад України. Лідируючі рейтингові показниками Мінрегіону визначили, що Полтавщина є першою за показником економічна ефективність.

Область — у першій трійці бюджетоутворюючих. Також входить у четвірку тих, де експорт переважає над імпортом, а за показниками залучення інвестицій є першою інвестиційно привабливою областю.

— Наші спільні намагання по створенню сучасної системи управління економікою, створенню привабливості області досягли мети. За цим стоять реальні цифри й показники. Ця система повинна бути непорушною, і давати можливість області й надалі динамічно розвиватися, — говорить Валерій Головко.

Голова Полтавської ОДА Валерій ГоловкоГолова Полтавської ОДА Валерій Головко

Посадовець закликав представників органів місцевого самоврядування зосереджуватися не лише на освоєнні існуючого бюджету, а й працювати з інвестиційною привабливістю на місцях, розвитком територій, які заохочуватимуть інвесторів. Також малий і середній бізнес повинні відроджуватися наближено до стандартів європейських країн.

Валерій Головко зазначив, не менш важливими є збереження культурної спадщини, історичних пам’яток — туристичної привабливості загалом:

— Ми тільки сьогодні підійшли до створення стратегічного напрямку «туристична привабливість». Наслідки 25-тирічної профанації дали нам сьогодні занепад, який всі бачимо. Потрібні чіткі завдання й покроковий план. З’ясувати статус і категорійність історичних пам’яток. Ті, що занедбані, мусимо забрати на утримання з обласного бюджету.

Зачепив і тему Кадетського корпусу, адже більшість тих, хто спекулює на цій темі, зазвичай не знають проблеми достеменно. Спочатку слід привести до відповідності документи, що стосуються історичних пам’яток. Також дав вказівку розробити ґрунтовну презентацію стратегії туризму в Полтавській області. Вона мусить зачепити всі сфери — культуру, історію й археологію.

Заступник начальника Управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко Заступник начальника Управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко

Разом з експертами Громадської Спілки з реорганізації системи охорони здоров’я обговорили розробку й реалізацію програм добровільного медичного страхування. 

— Модернізація й реформування — єдиний правильний шлях. А страхова медицина — це шлях у майбутнє. Оскільки до цього часу сама система охорони здоров’я була націлена виключно на корупцію. Ми знаємо, як лікували, і які були наслідки. Вважаю, що ми йдемо правильним шляхом, тому й у медичній галузі Полтавщина невдовзі займатиме лідируючі позиції, — підсумував Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА