У 17-ти будинках Миргорода за допомогою шведів встановлять ІТП

“Миргородтеплоенерго” – після “Полтаватеплоенерго” – стало другим підприємством в області, яке співпрацює із фінансовою програмою DemoUkrainaDH, що підтримує модернізацію централізованого опалення в Україні.

У Миргороді починається практичне втілення проекту “Модернізація теплового району “Авіамістечко”. Його підтримує Програма DemoUkrainaDH, погодили Мінрегіонбуд і Мінфін України.

У результаті скоро ОКВПТГ “Миргородтеплоенерго” почне модернізувати котельню по вул. Багачанська, 104, замінить магістральні трубопроводи та теплотраси із використанням попередньо ізольованих труб та встановленням індивідуальних теплових пунктів (ІТП) в 17 житлових будинках.

Бюджет проекту становить 882 тис. євро, з яких 300 тис. євро – грантові кошти НЕФКО, 448 тис. євро – кредитні кошти НЕФКО під місцеві гарантії, 134 тис. євро – місцевий внесок.

Нагадаємо, нещодавно під час засідання профільної постійної комісії облради депутати погодили участь ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” у програмі DemoUkrainaDH щодо реконструкції котельні по вул. Ціолковського, яка опалює третину багатоквартирних будинків Полтави. Котельня працює з 1969 року, вже давно застаріла і потребує модернізації. Орієнтовна вартість проекту – 1 млн. євро, з них 0,5 млн євро – кредитні кошти, 0,3 млн. євро – грантові кошти, 0,2 млн. євро – власні кошти підприємства. Зокрема, на котельні встановлять конденсаційний економайзер на двох котлах ПТВМ-50 та замінять димову трубу під нове обладнання.

Після комплексної реконструкції очікується скорочення споживання природного газу понад 1 млн куб.м на рік, значне зниження собівартості виробництва теплової енергії та скорочення викидів вуглекислого газу на понад 1000 тонн на рік.

1440062127_photos_pte_0140_2015_08_12_rekonstr_frunze-48_10_h_15_-_02

Довідково. DemoUkrainaDH – це фінансова програма, створена НЕФКО та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Швеції та Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р). Мета програми – продемонструвати українським містам нові технології та сучасні рішення, які можна застосувати в системах централізованого опалення, разом з використанням міжнародної практики підготовки проектів, проектування, закупівель, виконання проектів та контролю результатів для впровадження більш енергоефективних та сталих послуг з опалення. Пріоритети діяльності – економія енергії, скорочення викидів CO2, модернізація систем централізованого опалення.