«Ти не скучай за цим світом»: у Полтаві відбувся вечір пам’яті Кузьми

Ти не скучай за цим світом, не скучай! Ти знаєш вже, Що значить мати десь свій власний рай! Ти передай, якщо зможеш, передай, Для мами хоч би знак, що твоя душенька жива!

Учора у Полтаві відбувся вечір пам’яті творчості славетного українця, музиканта, актора, телеведучого, письменника, казкаря і волонтера Андрія Кузьменка, лідера гурту «Скрябін», чиє життя трагічно обірвалося на автодорозі в Дніпропетровській області два роки тому.

Невеличка зала Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара була вщент заповнена поціновувачами творчості Кузьми, які прийшли, щоб згадати пісні артиста, послухати уривки з його книг та ще раз насолодитися його кліпами.

Пісні Кузьми лунали «вживу» під акомпанемент скрипки та гітари завдяки молодим полтавським артистам Богдану Шкуринському, Олегу Чигринцю, Антону Нестеренко та Артему Желєзняку. Саме ці хлопці були і організаторами вуличного концерту до дня народження Скрябіна.

DSC_0782DSC_0785

Дуже зворушливими були підібрані для вечора кліпи. Це відео на пісню «Лий», де слова звучать по новому, тепер, після смерті Кузьми. А пісня «Добряк» здається тепер звучить автобіографічно,  адже Кузьма був тим добряком, який ніколи нікого не залишав у біді, особливо це проявилося з початку війни на Сході.

DSC_0773

Уривки з книги його мами, де пані Ольга розповідає про свого сина, як гостро він переживав несправедливість, як балував їх, коли став матеріально забезпечений, як купив їм дороге авто в знак подяки за куплену колись за двісті доларів йому стареньку «Побєду», присутні в залі слухали зі сльозами на очах. Саме цей автомобіль став персонажем його книги «Я, Побєда і Берлін», яку до речі перевидавали кілька разів, хоча сам Кузьма не вважав її чимось значущим. Як виявилося, Андрій писав і казки, які на жаль, не встиг видати…

DSC_0755

Андрій Кузьменко ще багато чого не встиг зробити у цьому житті, хоча і залишив великий творчий спадок, та людина жива, поки її пам’ятають…