Цього року на Полтавщині літнім відпочинком та оздоровленням охоплять майже 50 тисяч дітей пільгових категорій

Організованими формами літнього відпочинку та оздоровлення у Полтавській області охоплять 47,9 тисяч дітей пільгових категорій, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. За попередніми даними, всього планується охопити відпочинком та оздоровленням протягом 2017 року 74,5 тисячі дітей шкільного віку.

Цього року у 25-ти районах Полтавщини, 18 об’єднаних територіальних громадах та 6 містах обласного значення діють програми з оздоровлення та відпочинку дітей. Оздоровлення можливе у 27 позаміських дитячих закладах відпочинку. З них 13 — перебувають у комунальній власності, 7 — підпорядковано закладам та установам освіти й належать до закладів позашкільної освіти, 11 — приватних та 3 — державної форми власності. Станом на сьогодні державними комісіями прийнято 25 закладів з 27.

Позитивну динаміку налагодження літнього відпочинку та оздоровлення більшої кількості дітей відзначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. 

— Тема організації відпочинку та оздоровлення дітей дуже важлива. В цьому питанні в нас є позитивна динаміка. Але хочу відзначити, що матеріально-технічне забезпечення Полтавської області на заходи відпочинку має певний ресурс, тож у зв’язку з цим поки ми не можемо охопити на 100 відсотків оздоровлення та відпочинок дітей. Звісно, це тема для ретельної роботи. Ми маємо подивитись, за рахунок чого ми зможемо в подальшому охопити відпочинок дітей Полтавської області на 100%, — сказав Валерій Головко. 

Зараз у Полтавській області на обліку перебуває 87,5 тис дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Це близько 64,6% від загальної кількості дітей шкільного віку. Цього року на пільгових умовах заплановано оздоровити 47,9 тис дітей, це близько 54,7% від загальної кількості дітей пільгових категорій у Полтавській області. У першочерговому порядку оздоровлення отримають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

— У Полтавській області 26 закладів будуть працювати по 21 дню у зміну. Середня вартість путівки — 4 838 грн для дитини віком від 11 до 17 років. А також 4 618 грн для дітей до 10 років. Вартість харчування складає від 70 до 105 гривень на добу за одну дитину, — розповіла начальник відділу у справах сім’ї та молоді Наталія Шкоденко.

Оздоровлення дітей Оздоровлення дітей

Середня вартість путівки складає 4 838 грн, бюджетна оплата (відшкодування) в такому випадку становитиме 3 386,6 грн, профспілки або роботодавець відшкодує 600 грн, а батьківська оплата становитиме близько 850 грн. Це 20% від вартості путівки.

Управлінням молоді та спорту Полтавської ОДА проведено відкриті торги щодо закупівлі послуг позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для дітей пільгових категорій на загальну суму 6 млн 372 тис грн. За їх результатами визначено 7 оздоровчих закладів, на базі яких 1550 дітей отримають оздоровлення влітку, а ще сотня відпочине на зимових канікулах. За кошти обласного бюджету Департаментом освіти і науки ОДА у позаміських дитячих закладах планується оздоровити 740 талановитих дітей та 117 дітей-сиріт. 

— Дуже приємно, що ми бачимо тенденцію збільшення кількості дітей, які охоплені літнім оздоровленням за рахунок обласного бюджету. Це програма, яка проходить за підтримки голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради та діє на території всієї області. Полягає вона у тому, що для батьків йде зменшення виплат коштів за відпочинок дітей, а навантаження лягає на місцеві та обласний бюджети. Зазначу, що цього року надходження збільшили на третину місцеві органи влади, — сказав заступник голови ОДА Роман Товстий.

Відповідно до обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки протягом червня-липня цього року при Полтавському обласному Центрі туризму та краєзнавства працюватиме військово-патріотичний табір. Походами, екскурсіями та краєзнавчими експедиціями запланували охопити близько 30 тисяч учнів шкіл Полтавщини.

Прес-служба Полтавської ОДА