Цього року до програми «Бюджет участі» полтавці подали 92 проекти

Засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування Засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування

15 серпня відбулося перше засідання оновленої робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, за головування секретаря міськради Оксани Деркач.

За розпорядженням міського голови Олександра Мамая до складу групи долучили представників районних у місті рад та органів самоорганізації населення. Особливу увагу під час засідання приділили обговоренню етапів реалізації бюджету участі у 2017 році та пропозицій до Положення про партиципаторне бюджетування.

Оксана Деркач розповіла: минулорічний досвід показав, що люди не просто хочуть змінювати місто, але й готові докладати зусилля й активно долучаються до ініціативи:

— У 2016 році на конкурс «Бюджет участі» було подано 57 проектів, 54 з яких допустили до голосування. 12 найкращих для міста проектів-переможців до кінця 2017 року планують реалізувати. Серед таких — соціально-профілактичний проект «У здоровому тілі — здоровий дух!» В рамках нього вже організовано три великих заходи у дворах міста та встановлено 6 турніків. З вересня реалізація проекту продовжиться.

На цьогорічний конкурс «Бюджет участі» полтавці подали 92 ідеї, що перевищує кількість поданих торік майже вдвічі. З них, 21 великий проект (до 1 млн грн) та 71 малий (до 300 тис. грн). Більшість проектів полтавців — інфраструктурні:

— Найбільше проектів — понад 70 стосуються благоустрою територій, будівництва та реконструкцій дитячих і спортивних майданчиків, зон сімейного відпочинку, скверів і парків, — говорить куратор проекту в Полтаві Артем Іванюк. — Є такі, що стосуються проведення фестивалів, соціальних акцій, навчання, впровадження новітніх технологій у сфері медичних послуг та інші.

Присутнім на зібранні розповіли про подальші робочі етапи реалізації «Бюджету участі». Так, наприкінці тижня перевірять правильність оформлення проектів, точність і повноту зазначеної інформації про проект і його автора. Експертна група визначить, чи належать подані проекти до компетенції міськвиконкому. Цей етап триватиме з 18 серпня по 22 вересня.

Уже 5-10 жовтня відбудеться жеребкування — визначення порядкового номера проекту в реєстрі тих, які допускаються до голосування. З 20 листопада до 3 грудня 2017 року відбудеться етап голосування за проекти на сайті міської ради та в пунктах голосування.

Далі визначать проекти, що набрали найбільшу кількість голосів, та які управління й відділи виконкому відповідальні за їхню реалізацію. Цьогоріч загальний бюджет на реалізацію проектів у 2018 році складає 5 млн грн.

На засіданні робочої групи внесли пропозиції щодо технічного забезпечення етапу голосування, проведення авторами рекламно-агітаційної кампанії, можливого об’єднання в один проект кількох подібних. Ці пропозиції вивчать та обговорять на наступному зібранні.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради