Цього року аудитори виявили ризикованих операцій на загальну суму 142,5 млн грн

Результати роботи Управління Держаудитслужби в Полтавській області за січень-серпень 2017 року Результати роботи Управління Держаудитслужби в Полтавській області за січень-серпень 2017 року

Протягом січня-серпня 2017 року фахівці Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області виявили ризикованих операцій на загальну суму 142,5 млн грн. Про це під час прес-конференції про підсумки роботи за вісім місяців цього року повідомила начальник обласного управління Ірина Салогуб.

Зараз державний фінансовий контроль стає інструментом перш за все запобігання та попередження порушень, оцінки діяльності підприємств і установ та надання рекомендацій для покращення. Все більшої ваги у державному фінансовому контролі посідає такий контрольний захід, як державний фінансовий аудит.

Тому в порівнянні з минулим роком, їх кількість збільшилась утроє. За вісім місяців поточного року Управлінням проведено 6 аудитів суб’єктів господарювання та взято участь у проведенні 6 державних фінансових аудитах виконання бюджетних програм та суб’єктів господарювання.

— Результативність та ефективність заходів державного фінансового контролю у нас на високих позиціях, — зауважила Ірина Салогуб. — Фахівцями управління установлено значні суми незаконного та неефективного використання фінансових та матеріальних ресурсів, що призвели або можуть призвести до втрат, на суму понад 222 млн гривень. 

Для удосконалення діяльності та досягнення належного результату керівникам підприємств надано 82 рекомендації та пропозиції щодо перегляду прийнятих управлінських рішень, укладених договорів, контрактів, тощо. Керівниками впроваджено 46 рекомендацій та підприємствами досягнуто економічного ефекту на 1 млн гривень. 

За результатами ще одного напряму державного фінансового контролю, державного фінансового аудиту окремих господарських операцій, виявлено ризикових операцій на загальну суму 142,5 млн гривень. 

— Ще одним напрямом діяльності Держаудитслужби щодо попередження фінансових порушень є аналіз стану закупівель. Мова йде про операції без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів. Тож Попереднім контролем попереджено витрат на закупівлю товарів, робіт і послуг шляхом відміни торгів та розірвання укладених договорів на 321 млн гривень, — розповіла Ірина Салогуб.

Ірина Салогуб Ірина Салогуб

При цьому Управління й далі проводить інспектування (шляхом ревізій), у результаті чого забезпечено усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 36,4 млн гривень.

Зокрема, завдяки вжитим заходам до бюджетів різних рівнів, а також до бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло понад 4,4 млн грн. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на суму майже 32 млн грн.

Забезпечено наповнення державного та місцевих бюджетів на 5,2 млн грн., по закріпленим за Держаудитслужбою платежами.

Загалом за 8 місяців поточного року Управління провело ревізії на 54 підприємствах, установах та організаціях, на яких виявлено порушення фінансово-господарської дисципліни.

Під час проведення ревізій фінансово-господарської діяльності та перевірок державних закупівель охоплено контролем фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 4,2 млрд грн., з них державних — 1,8 млн грн., комунальних — 2,4 млрд гривень.

— За результатами проведених ревізій виявлено порушень на загальну суму 36,2 млн гривень. Зокрема, виявлено втрат майже на 30 млн грн. З них 7,6 млн грн. — недоотриманих фінансових ресурсів і понад 22 млн грн. — незаконних, нецільових витрат і недостач, — повідомила Ірина Салогуб. 

До порушників бюджетної дисципліни застосовано 70 заходів впливу, а саме: в 9 випадках призупинено бюджетні асигнування, у 35 — зупинено операції з бюджетними коштами, 26 розпорядникам зменшено бюджетні призначення (асигнування) на 8,5 млн гривень.

Пред’явлено 2 позови до суду щодо відшкодування винними особами збитків на суму 1,2 млн грн., ініційовано перед органами прокуратури та об’єктами контролю пред’явлення 15 цивільних позовів.

Прес-конференція Прес-конференція

До правоохоронних органів передано матеріали 41 заходу державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 19 досудових розслідування, та вручено 2 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. За наслідками розгляду матеріалів ревізій, до кримінальних проваджень долучено матеріали 14 ревізій. 

Правоохоронними органами за матеріалами ревізій складено 5 протоколів про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за корупційні діяння.

До дисциплінарної та матеріальної відповідальності за ініціативою Управління притягнуто 64 посадові особи. Також 3 посадові особи об’єктів контролю звільнено із займаних посад.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 252 посадові особи, за недотримання законодавства про бюджетну систему та за недоотримання законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг притягнуто до відповідальності по 1 особі.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 98,8 млн гривень.

Прес-служба Полтавської ОДА